Puchar Świata w Lillehammer: Niesamowita Pinkelnig!

przez Zofia Hunkiewicz

Po prawie miesiącu przerwy powrócił Puchar Świata kobiet. Za nami kwalifikacje, do których przystąpiło 56 zawodniczek z 17 nacji, w tym z Polski. Kto okazał się w piątek najlepszy na obiekcie HS-98? Szczegóły poniżej.

Treningi

O 15:45 rozpoczęła się sesja treningowa. W pierwszym z nich triumfowała Eva Pinkelnig, która skoczyła 94,5 metra. Tuż za nią uplasowała się Marita Kramer (90,5 m). Trzecią lokatę zajęła Ursa Bogataj (90,5 m). Nicole Konderla zajęła 38. miejsce (72,5 m), natomiast Kinga Rajda 47. (65,5 m).

W drugiej próbie Eva Pinkelnig ponownie okazała się najlepsza. Tym razem Austriaczka skoczyła 92,5 metra. Drugą pozycję zajęła Abigail Strate (96 m). Na trzeciej pozycji po raz drugi uplasowała się Ursa Bogataj (99,5 m). Nicole Konderla wywalczyła 26. lokatę (80 m), natomiast Kinga Rajda 45. (71 m).

Ponadto warto wspomnieć, iż po przerwie związanej z kontuzją, wróciła Eirin Maria Kvandal. Norweżka zajęła kolejno szóste i osiemnaste miejsce (91 m; 86,5 m). Zawodniczka odbijała się z 9. i 7. belki startowej, natomiast pozostałe zawodniczki z 9. 10. oraz 11.

Eva Pinkelnig / sportida

Kwalifikacje

O 17:30 rozpoczęły się kwalifikacje, które zostały rozegrane z 9. platformy startowej. Ponownie najlepsza okazała się Eva Pinkelnig. Austriaczka wylądowała na 92 metrze. Drugą pozycję zajęła Abigail Strate (90 m), natomiast Erin Maria Kvandal trzecią. Powracająca Norweżka skoczyła 91 metrów.

Następnie dwa kolejne miejsca wywalczyły Selina Freitag (86,5 m) oraz Katharina Althaus (86 m). Ponadto do konkursu, po 77 metrowej próbie zakwalifikowała się Nicole Konderla. Kinga Rajda zajęła 45. lokatę (68,5 m).