Lukas Schönberger kończy karierę kombinatora norweskiego!

przez Martyna Okrzesik

Lukas Schönberger kończy karierę kombinatora norweskiego! Austriak postanowił odstawić swoje narty biegowe na bok i poświęcić się trenowaniu tylko skoków narciarskich. O swojej decyzji zawodnik poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie.

Lukas Schönberger, fot. Agnieszka Krajewska

Minionego lata zawodnik nie wystartował w ani jednych zawodach międzynarodowych. Zaliczył niezbyt udany występ na Mistrzostwach Austrii. Natomiast mogliśmy go obejrzeć również w Mistrzostwach Polski w kombinacji norweskiej w Zakopanem, podczas których uplasował się na 9. pozycji.

– ,,Droga rodzino, przyjaciele i fani. Dziękuję! Niniejszym oficjalnie kończę swoją karierę jako zawodnik kombinacji norweskiej. Jednocześnie rozpoczynam nowy etap życia jako skoczek narciarski. Dlaczego? Od mojej kontuzji w zeszłym roku bieganie stało się dla mnie bardziej ciężarem, niż przyjemnością. Każda porażka była coraz trudniejsza do przełknięcia. Przestałem czerpać z tego radość. Najważniejsze dla mnie jest to, żeby cieszyć się tym, co robię. Nie wyobrażam sobie bez tego mojego życia! Nie byłoby dnia, żebym nie myślał o skokach, ale bywały takie dni, kiedy zapominałem o biegach narciarskich. Podjąłem tę decyzję, bo jak już coś robię, to chcę robić to w 1000%. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie do tej pory i nadal będą mnie wspierać!” – napisał Lukas Schönberger.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać