PŚ: Podsumowanie liczb – listopad 2022

przez Zofia Hunkiewicz

Skoki narciarskie w listopadzie gościły jedynie przez dwa weekendy. Jednakże my powracamy do Was z serią podsumowania liczb. Przed wami krótka statystyka z ubiegłego miesiąca, w nieco innej formie, niż dotychczas.

fot. Zosia Hunkiewicz

Listopad 2022

Łącznie z treningami, w tym miesiącu zawodnicy Pucharu Świata oddali 903 skoki. W Polsce wylądowano 476 razy, natomiast w Finlandii 433.

Zaczynając od Wisły, tam zdecydowanie przeważali Polacy, z racji wystawienia kwoty krajowej. Wszyscy oddali łącznie 86 skoków. Dominowali oni w każdym przypadku, z wyjątkiem niedzielnego konkursu, gdzie tych skoków było 12. Przewyższyli ich bowiem Norwegowie, co prawda o jeden skok, ale jednak.

Trzy tygodnie później, w Ruce, po podliczeniu oddanych prób, Polska również okazali się nacją, która oddała najwięcej skoków. Było ich łącznie 57, a tuż za nimi plasują się ex-aeuqo drużyna niemiecka wraz z austriacką. Oba kraje uzyskały liczbę 56 lądowań.

Warto także wspomnieć o nieco mniejszych liczbach. W Wiśle najmniej skoków oddała amerykańska drużyna (7), natomiast w Ruce zaledwie 3 (Czesi).

Dodatkowo na podium stanęło 7 zawodników, z 5 nacji. W listopadzie uznano również 5 dyskwalifikacji.

Ostatnim aspektem, jest liczba skoczków z danej nacji, którzy przystąpili do Pucharu Świata. Z pewnością nikogo nie powinien zdziwić fakt, iż tę kategorię także zwyciężyli Polacy. W listopadzie powołanych zostało 13 zawodników.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać