Puchar Świata w Lillehammer: Opseth triumfatorką!

przez Martyna Okrzesik

Po porannym prologu, nadszedł czas na konkurs indywidualny pań na skoczni Lysgårdsbakken w Lillehammer. W zmaganiach wzięło udział 40 zawodniczek. Na starcie zabrakło reprezentantek Polski, które w tym sezonie nie wezmą udziału w rywalizacji Raw Air w Norwegii. Ostatecznie triumfatorką konkursu okazała się Norweżka Silje Opseth.

ZOBACZ TEŻ PUCHAR ŚWIATA W LILLEHAMMER: TRENINGI DLA KLINEC, PROLOG DLA ITO!

Konkurs

Konkurs został opóźniony z powodu trwającej w Lillehammer snieżycy. Niespodziewanie, liderką po pierwszej serii okazała się młoda Norweżka Eirin Maria Kvandal, po skoku na 124 metr. Na drugiej pozycji plasowała się Słowenka Ema Klinec (120 m). Natomiast trzeci rezultat uzyskała Niemka Selina Freitag. W rezultacie czwarte miejsce zajmowała Kanadyjka Abigail Strate (117 m) przed Słowenką Niką Kriznar (122 m). W rezultacie pierwszą serię rozegrano w całości z 15. platformy startowej.

Ostatecznie to Norweżka Silje Opseth została triumfatorką konkursu, po dwóch skokach na 116.5 oraz 131 metr. Tym samym skoczkini uzyskała najdłuższy skok w drugiej serii ocenianej. Na drugiej pozycji uplasowała się Niemka Selina Freitag (128 m), tym samym wyprzedzając Słowenkę Emę Klinec (122 m). W czołowej piątce uplasowała się także Japonka Yuki Ito (116.5 & 126 m) oraz Niemka Katharina Althaus (112 & 128 m). Natomiast szósty wynik wywalczyła reprezentantka Słowenii Nika Kriznar (124 m). Norweżka Eirin Maria Kvandal, po skoku na 119.5 metra, spadła na siódme miejsce. W efekcie przez całą drugą serię konkursową obowiązywała 16. platforma startowa.

Najlepsza 10 konkursu w Lillehammer

ZOBACZ TEŻ PUCHAR ŚWIATA W OSLO: WYGRANA KLINEC!

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać