Puchar Świata w Ljubnie: Zwycięstwo Loutitt

przez Vivienne Stycz

Po konkursie w Villach przyszedł czas na kolejny przystanek w rywalizacji o złotą sowę skoczkinie przeniosły się do Ljubna. Ostatnie zawody wygrała Eva Pinkelnig, która stała się liderką całego Turnieju Sylwestowego. Czy i dziś Austriaczka pokaże swoją dominację w Ljubnie? Tego się dowiecie, czytając ten artykuł. Zapraszamy do lektury.

fot. fisskijumping

Treningi

Od godziny 14:30 rozpoczęliśmy dwa treningi poprzedzające zaplanowane kwalifikacje. W pierwszej serii treningowej na stracie pojawiło się 57 zawodniczek. Najlepsza okazała się liderka całego turnieju, Austriaczka Eva Pinkeling (86.0 m). Druga była Marita Kramer (87.5 m), a trzecie miejsce należało do Japonki Sary Takanashi (86.5 m).
Najlepszą z Polek była Nicole Konderla (81.5 m), która zajęła 14. lokatę. Paulina Cieślar (68.0 m) znalazła się na 50. miejscu.

Po krótkiej przerwie, powróciliśmy na skocznię w Ljubnie. Natomiast tym razem, na zeskoku pojawiło się 56 zawodniczek, ponieważ Norweżka Nora Midtsundstad zrezygnowała ze startu. Natomiast najlepsza była Kanadyjka Alexandria Loutitt (92.5 m). Za nią ostatecznie znalazły się Słowenka Ursa Bogataj (88.5 m) oraz Włoszka Lara Malsiner (89.0 m).
Nicola Konderla (84.5 m) była 14., a Paulina Cieślar (80.0 m) zajęła 40. lokatę.

Kwalifikacje

Gdy treningi się zakończyły, rozpoczęły się kwalifikacje. Odbyły się one z 19. oraz 20. belki startowej. Niestety, Rumunka Alessia Mitu-Cosca została zdyskwalifikowana za nieodpowiedni kombinezon. Ostatecznie kwalifikacje wygrała zwyciężczyni drugiego treningu – Kanadyjka Alexandria Loutitt (91.5 m). Wszystkim dobrze znana Japonka Sara Takanashi (89.0 m) wywalczyła drugą lokatę. Trzecia natomiast była Nika Kriznar (89.5 m).

Wyniki Polek

18. Nicole Konderla- 86.0 m Q
50. Paulina Cieślar- 74.5 m Q

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać