TCS w Ga-Pa: Triumf Kubackiego!

przez Vivienne Stycz

Ostatni dzień grudnia, gdy wszyscy przygotowują się do powitania Nowego Roku, skoczkowie zmieniają przystanek TCS, tak jak zawsze jest to Ga-Pa. Dziś na Große Olympiaschanze, odbyły się treningi oraz kwalifikacje do noworocznego konkursu indywidualnego. Czy lider całego turnieju Halvor Egner Granerud i dziś pokaże swoją dominację? Tego na pewno dowiecie się czytając ten artykuł.

fot. instagram – vierschanzentournee

Treningi

W pierwszym treningu zobaczyliśmy aż 67 zawodników. Natomiast najdalej poleciał Norweg Halvor Egner Granerud (138.0 m) tym samym wygrywając. Kamil Stoch (133.0 m) zajmował drugą lokatę, a Słoweniec Anze Lanisek (130.0 m) był trzeci.

Z drugiego treningu zrezygnowali Rumun Daniel Andrei Cacina oraz lider TCS Norweg Halvor Egner Granerud. Drugi trening należał do Austriaka Manuela Fettnera (136.5 m). Jego kolega z drużyny Michael Heyboeck (136.5 m) znajdował się tuż za nim z stratą 0.2 pkt. Podium uzupełnił Słoweniec Lovro Kos (136.0 m).

Kwalifikacje

Po krótkiej przerwie skoczkowie zaczęli rywalizacje w kwalifikacjach. Na stracie pojawiło się 67 zawodników, a swe skoki oddawali z 16 belki startowej. Niestety posypały się dyskwalifikacje z powodu nieprzepisowych kombinezonów. Dotknęły one aż trzech zawodników byli to: Niemiec Simon Spiewok, Fin Eetu Nousiainen a także Amerykanin Erki Belshaw.

Po kilkunastu minutach wszystko było wiadome ostatecznie kwalifikacje padły łupem lidera Pucharu Świata Dawida Kubackiego (140.5 m). Natomiast za nim znalazło się dwóch Słoweńców: Anze Lanisek (138.5 m) oraz Timi Zajc (138.5 m).
W jutrzejszych zawodach zobaczymy 5 Polaków, ponieważ Jankowi Habdasowi nie udało się zakwalifikować.


A już jutro ponownie zapraszamy do Ga-PA na konkurs indywidualny rozgrywany w systemie KO.

Wyniki Polaków

1. Dawid Kubacki- 140.5 m Q
4. Piotr Żyła-135.5 m Q
7. Kamil Stoch-132.5 m Q
13. Paweł Wąsek- 126.5 m Q
45. Stefan Hula- 114.5 m Q
58. Jan Habdas- 110.0 m

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać