Puchar Świata w Oslo: Stefan Kraft zwycięża!

przez Stylowo z Telemarkiem

Po emocjach związanych z wczorajszym konkursem (o którym można przeczytać tutaj) przyszedł czas na kolejne zmagania w Oslo. Warunki ułatwiały rywalizację, ponieważ wiatr przez większość dzisiejszego konkursu wiał pod narty. Kto tym razem okazał się triumfatorem? Czy Anze Lanisek po raz kolejny zmiażdży rywali? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania jak i podsumowanie dzisiejszych zmagań, zapraszamy do lektury!

Stefan Kraft, fot. Neja Tamshe

Kwalifikacje

O godzinie 11:30 ruszył prolog do ostatniego konkursu Raw Air na skoczni Holmenkollbakken. Na starcie pojawiło się 61 zawodników, a swoje skoki oddawali z 10. platformy startowej. Kwalifikacje zwyciężył lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud, którego skok wyniósł 131 metrów. Tuż za nim uplasował się Timi Zajc, który skoczył na odległość 129 metrów. Stefan Kraft to zawodnik, który wylądował na odległości 127.5 metra i objął trzecią lokatę. Czwartą pozycję wywalczył Sondre Ringen, który uzyskał odległość 131 metrów. Piąte miejsce należało do Kamila Stocha, któremu zmierzono skok na odległość 129.5 metra. Kolejny z Polaków, Dawid Kubacki dzięki uzyskanej odległości 125 metrów zakończył kwalifikacje na 10. pozycji.

Pierwsza seria konkursowa

O godzinie 16:30 rozpoczęły się ostatnie zmagania na skoczni Holmenkollbakken w Oslo w ramach tegorocznego Raw Air. Na początku rywalizacji belka została usytuowana na 11 pozycji. W tej części konkursu wiatr również zaczął wiać zawodnikom w plecy. Aczkolwiek, nie było to dla większości zawodników utrudnieniem. Pierwszym zawodnikiem po pierwszej serii okazał się Daniel Tschofenig, który uzyskał odległość 130.5 metra. Dzięki temu był to najdłuższy skok w pierwszej serii. Druga lokata należała do Stefana Krafta, który skoczył pół metra dalej od swojego rodaka. Tuż za nim uplasował się Halvor Egner Granerud, którego odległość wyniosła 128.5 metra. Na dodatek, czwartym zawodnikiem pierwszej serii został Anze Lanisek, a jego skok wyniósł 126.5 metra. Piąta pozycja należała natomiast do Manuela Fettnera, który skoczył na tę samą odległość co Słoweniec. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki skokiem na 127 metr zapewnił sobie 7. lokatę.

Seria finałowa

Druga seria konkursowa rozpoczęła się z 13. platformy startowej. W konkursie ostatecznie triumf odniósł Stefan Kraft. Austriak poszybował w drugiej serii na odległość 131.5 metra i po dzisiejszym konkursie został liderem klasyfikacji cyklu Raw Air. Druga lokata należała do Anze Laniska, który w drugiej serii swój skok oddał na odległość 128.5 metra. Podium dopełnił Dawid Kubacki, który trzecią pozycję uzyskał dzięki zmierzonej odległości 130 metrów. Czwartym zawodnikiem dzisiejszych zmagań okazał się Daniel Andre Tande, którego skok wyniósł 131.5 metra. Piąte miejsce należało do Daniela Tschofeniga, który po pierwszej serii był liderem. Jednak po skoku na 126 metr spadł na 5. lokatę. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Halvor Egner Granerud zakończył zmagania na 7. pozycji skacząc 125 metrów.

Najlepsza dziesiątka konkursu mężczyzn w Oslo

Wyniki pozostałych Polaków prezentowały się następująco :
17. Paweł Wąsek – 124 m & 125.5 m
19. Kamil Stoch – 124.5 m & 119.5 m
24. Piotr Żyła – 123 m & 119.5 m

Na zakończenie serdecznie zapraszamy na nasze social media – Facebook, Instagram oraz Twitter.


0 komentarzy
0

Może ci się spodobać