Puchar Świata w Planicy: Kraft znów triumfuje!

przez Stylowo z Telemarkiem

Po wczorajszym sporym zamieszaniu związanym z trudnymi warunkami pogodowymi przyszedł czas na rozpoczęcie rywalizacji w ramach ostatniego weekendu Pucharu Świata w tym sezonie. Warunki nie pozwoliły na przeprowadzenie zawodów wczoraj, więc sędziowie zdecydowali przeprowadzić go dziś przed konkursem drużynowym. Czy Stefan Kraft wyprzedzi Halvora Egnera Graneruda w wyścigu o małą Kryształową Kulę? Jeśli jesteście ciekawi jak przebiegał dzisiejszy konkurs to zapraszamy na szczegółowe podsumowanie, które znajdziecie poniżej!

Stefan Kraft, fot. Neja Tamshe

Konkurs

O godzinie 08:45 ruszył przełożony konkurs indywidualny w Planicy na skoczni Letalnica (więcej o skoczni można przeczytać tutaj). Zmagania nie były poprzedzone serią próbną. Odbyła się tylko jedna seria konkursowa, a zawodnicy oddawali swoje loty z 12, 11 oraz 10. platformy startowej. Triumfatorem przedostatniego, jednoseryjnego konkursu Pucharu Świata w tym sezonie okazał się Stefan Kraft. Austriak poszybował na odległość 239.5 metra, co było najdłuższą odległością w całej stawce i dało mu pewne zwycięstwo. Tuż za nim, na drugiej lokacie dzięki uzyskanej odległości 236 metrów znalazł się Anze Lanisek. Podium natomiast dopełnił Piotr Żyła, który poszybował na 234 metr. Dodatkowo, czwartym zawodnikiem dzisiejszych zmagań został Halvor Egner Granerud, który po bardzo niespokojnym locie uzyskał odległość 231 metrów. Top 5 dopełnił Jan Hoerl, któremu zmierzono lot na odległość 236 metrów.

Wyniki Polaków prezentowały się następująco :

3. Piotr Żyła – 234 m
10. Kamil Stoch – 225 m
14. Aleksander Zniszczoł – 222.5 m
40. Andrzej Stękała – 176.5 m

Ponadto, czterech zawodników podczas dzisiejszego konkursu poprawiło swoje życiowe rekordy (Rok Masle – 225 m, Bendik Jakobsen Heggli – 235 m, Yevhen Marusiak – 213.5 m oraz Jan Hoerl – 236 m).

Warto również wspomnieć o pięknym geście, jaki wykonali reprezentanci Finlandii w kierunku swojego trenera. Po skoku ostatniego z Finów wszyscy razem podziękowali trenerowi za 3 lata współpracy (więcej o zmianach trenerskich przed przyszłym sezonem można przeczytać tutaj).

Na zakończenie serdecznie zapraszamy na nasze social media – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać