Anze Lanisek: ,,Atmosfera jest niesamowita!”

przez Martyna Okrzesik

Za nami kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego w słoweńskiej Planicy. Na Letalnicy (HS240) zgromadziło się aż 12 tysięcy widzów, którzy mogli podziwiali dalekie loty. Dodatkowo triumfator kwalifikacji, Anze Lanisek przyznał, że w atmosfera w Planicy jest wspaniała, a sam został liderem cyklu Planica 7. Awans do piątkowych zawodów wywalczyło pięciu reprezentantów Słowenii. Swoje występy skomentowali Anze Lanisek, Timi Zajc, Domen Prevc oraz Rok Masle.

Anze Lanisek, zwycięzca kwalifikacji
Anze Lanisek, fot. Neja Tamshe

– ,,To były ładne skoki. Zacząłem już dobrze, starałem się przypomnieć sobie, z jakimi emocjami zakończyłem tu sezon w zeszłym roku. Chcę zachować dobre samopoczucie i zwiększyć skoki. Atmosfera jest niesamowita! Czuć prawdziwą energię od dzieci zgromadzonych na skoczni i są one wspaniałymi kibicami, które dopingują wszystkich skoczków” – powiedział Anze Lanisek.

Dodajmy, że przed Anze Laniskiem ogromna szansa na wywalczenie 3. miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obecnie Słoweniec traci tylko 73 punkty do Dawida Kubackiego, który przedwcześnie zakończył sezon.

ZOBACZ TEŻ PUCHAR ŚWIATA W PLANICY: LANISEK ZWYCIĘŻA!

Trzech reprezentantów Słowenii w czołowej trójce

Na drugiej pozycji uplasował się Timi Zajc, po fenomenalnym skoku na odległość 241.5 metra. Do Laniska stracił łącznie 5.5 punktu. Tym samym, stał się wiceliderem cyklu Planica 7.

– ,,Jestem bardzo zadowolony. Na treningu trochę bardziej przetestowałem skocznię, a w kwalifikacjach oddałem doskonały skok. Nabrałem pewności siebie, więc jutro będę to kontynuował” – skomentował Timi Zajc.

Timi Zajc, fot. Neja Tamshe

Natomiast trzecią pozycję wywalczył natomiast Domen Prevc, który stracił już 14 punktów do prowadzącego Anze Laniska. W rezultacie najmłodszy z braci Prevc poszybował na 230 metr.

– ,,Dzisiaj był dzień na zapoznanie się ze skocznią. Wydawało mi się, że dobrze ją znam, ale błędy były podobne do tych z poprzednich lat. Jutro postaram się skupić na skoku i je poprawić” – wyjawił Domen Prevc.

Pięciu Słoweńców z awansem

Oprócz najlepszej trójki, awans do piątkowego konkursu wywalczył także 20. Lovro Kos (216 m) oraz 24. Rok Masle. Niespełna 19-letni Słoweniec oddał skok na odległość na 212.5 metra. Dodatkowo przyznał, że atmosfera panująca w Planicy jest niesamowita.

– ,,Wrażenia są fenomenalne, tym bardziej, że atmosfera jest fantastyczna. Publiczność słychać aż z samego szczytu skoczni! Jutro mam szansę poprawić błędy w moich skokach” – dodał Rok Masle.

Rok Masle
Rok Masle, fot. Zofia Hunkiewicz

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, sloski.si

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać