Puchar Świata w Rasnovie – Triumf Stroem!

przez Stylowo z Telemarkiem

W sobotni poranek w Rasnovie rozegrano kolejny konkurs Pucharu Świata, który poprzedzony był kwalifikacjami. Z powodu niekorzystnych warunków i decyzji o odwołaniu drugiej serii, zawody zakończyły się po pierwszej serii. Na starcie pojawiło się 43 zawodniczek. W stawce zabrakło jednak Polek. We wczorajszym konkursie, o którym możecie przeczytać tutaj, zwyciężczynią została Katharina Althaus. Czy Niemka powtórzyła wczorajsze osiągnięcie i została triumfatorką? Zapraszamy do lektury!

Trambulina Valea Carbunarii K90 HS97
Trambulina Valea Carbunarii K90 HS97

Kwalifikacje

Kwalifikacje rozpoczęły się o godzinie 9:00. Wystąpiło w nich 41 zawodniczek, jednakże na starcie nie pojawiła się Delia Anamaria Folea oraz Elrin Maria Kvandal. Norweżka była obecna na górze skoczni, ale trener zdecydował się wycofać swoją zawodniczkę ze startu. Na jego decyzję wpłynęły zmienne warunki oraz fakt, że skoczkini jest po długiej przerwie po poważnej kontuzji. Pierwsze dwadzieścia pań oddało skok z 20. belki startowej, a pozostałe z 19. Zwyciężczynią kwalifikacji została wczorajsza liderka konkursu – Katharina Althaus, oddając skok na 91,5 metr. Tuż za nią znalazła się Eva Pinkelnig (91,5m). Natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Słowenka Eva Klimec (89m). Jedyna do konkursu nie zakwalifikowała się Andreea Diana Trambitas, która ukończyła kwalifikacje na 41. pozycji.

Seria konkursowa

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00. Wystąpiło w nim 40 zawodniczek, które przeszły przez rozegrane chwilę wcześniej kwalifikacje. 18 skoczkiń oddało swoje skoki z 20. belki startowej, a pozostałe z nich z 19. Dodatkowo niekorzystny wiatr utrudniał sprawne przeprowadzenie konkursu. Po skoku jednej z ostatnich pięciu zawodniczek – Yuki Ito – nastąpiła długa przerwa. W efekcie zapadła decyzja o obniżeniu belki na 18. platformę. Ofiarą niekorzystnych warunków padła Katharina Althaus. Niemka, która wczoraj triumfowała, po pierwszej serii znalazła się dopiero na odległej 22. pozycji. Ponadto zapadła decyzja o odwołaniu drugiej serii konkursowej. W rezultacie Zwyciężczynią została Norweżka Anna Odine Strome (84m). Tuż za nią, z punktem straty, uplasowała się liderka Pucharu Świata Eva Pinkelnig (86,5m). Natomiast na trzecim miejscu znalazła się Julia Muehlbacher (83m).

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe: FacebookTwitterInstagram

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać