Puchar Świata w Rasnovie: Wellinger triumfuje!

przez Stylowo z Telemarkiem

Po emocjach związanych z konkursem Pań (o którym można przeczytać tutaj) czas na pierwszy tego weekendu konkurs Pucharu Świata mężczyzn. Dzisiejsza rywalizacja rozpoczęła się od odwołania serii próbnej z powodów technicznych. Jak poradzili sobie zawodnicy? Czy emocje były wysokie mimo braku większości czołowych zawodników? Wszystkiego dowiecie się w dzisiejszym artykule, zapraszamy do lektury!

Andreas Wellinger, fot. Neja Tamshe

Konkurs

Nieco przed godziną 16:20 rozpoczęły się pierwsze tego weekendu zmagania mężczyzn na skoczni w Rumuńskim Rasnovie. Na starcie stawiło się 47 zawodników, a zawody rozpoczęły się z 14. platformy startowej. Warunki pogodowe pozwoliły na dość sprawne przeprowadzenie zawodów. W pierwszej serii konkursowej triumfował Markus Eisenbichler, który oddał swój skok na odległość 95.5 metra. Tuż za nim uplasował się jego rodak, Andreas Wellinger, który skoczył na 94 metr. Trzecim zawodnikiem pierwszej serii okazał się kolejny reprezentant Niemiec – Philipp Raimund, który wylądował na 95 metrze. Czwartą lokatę objął Dominik Peter skacząc zaledwie pół metra dalej od Raimunda. Piąte miejsce skokiem na odległość 93 metrów zapewnił sobie kolejny Niemiec – Constantin Schmid. Najlepszy z Polaków, Tomasz Pilch skokiem na odległość 91.5 metra zapewnił sobie 12. lokatę.

Seria finałowa

Druga seria konkursowa rozpoczęła się z 16. belki startowej. Sobotni konkurs Pucharu Świata należał do Andreasa Wellingera. Niemiec po raz kolejny w tym sezonie odniósł triumf, tym razem dzięki uzyskanej odległości 99 metrów. Tuż za nim uplasował się Ziga Jelar, bowiem jego skok wyniósł 98.5 metra. Trzecią lokatę natomiast zajął Karl Geiger, który również uzyskał odległość 99 metrów. Czwartym zawodnikiem dzisiejszych zmagań okazał się Markus Eisenbichler, który w serii finałowej oddał swój skok na odległość 93 metrów. Piąte miejsce należało do kolejnego reprezentanta Niemiec, mianowicie do Philippa Raimunda, który wylądował na 94 metrze. Ostatecznie najlepszy z Polaków, Tomasz Pilch zakończył zmagania w drugiej dziesiątce, na 12. pozycji.

Dodatkowo, wyniki pozostałych Polaków prezentowały się następująco :
14. Kacper Juroszek – 82.5 m & 92.5 m
17. Jan Habdas – 87 m & 89 m
27. Maciej Kot – 85 m & 87 m

Warto również wspomnieć, że Kacper Juroszek oraz Daniel Andrei Cacina w dzisiejszych zmaganiach po raz pierwszy zdobyli punkty Pucharu Świata.

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać