Puchar Świata w Ruce: Nowy rekord skoczni! Żyła na podium!

przez Vivienne Stycz

Po trzech tygodniach przerwy rywalizacja o Puchar Świata powraca. Tym razem skoczkowie będą rywalizować w śnieżnej oraz mroźnej Ruce. Czy Dawid Kubacki znowu pokażę swoją dominację i zwycięży w konkursie? Togo dowiecie się czytając nasz artykuł, lecz najpierw gorąco zachęcamy do kliknięcia tutaj, aby dowiedzieć się, jak wyglądały wczorajsze treningi.

Rukatunturi fot. berkutschi.com

Kwalifikacje

O godzinie 7:30 naszego czasu ruszyły kwalifikacje do konkursu. Zostały one przeniesione ze względu na Niemców, którym nie dotarł na czas sprzęt.
Na stracie pojawiło się łącznie 67 zawodników z 17 krajów. Najlepszym z nich okazał się jednak Słoweniec Anze Lanisek (142,5 m). Za nim znalazł się nasz reprezentant i lider Pucharu Świata Dawid Kubacki (143 m) oraz Norweg Halvor Egner Granerud (143 m).
Oprócz Dawida Kubackiego cała 6 naszych reprezentantów zakwalifikowała się do konkursu.

Konkurs

Po kilkunastu minutach rozpoczęliśmy rywalizację w trzecim konkursie tego sezonu. Zawodnicy swoje skoki oddawali z 10 belki startowej, która to została zmieniona po skoku Anze Laniska. Słoweniec ustanowił nowy rekord skoczni, lądując w pięknym stylu na 149 metrze, tym samym został liderem konkursu. Drugie miejsce zajmował Austriak Stefan Kraft (141,5 m), trzecia lokata należała do Norwega Halvora Egnera Graneruda (143 m).
Najlepszym z Polaków okazał się Piotr Żyła zajmujący 4 pozycję. Do serii finałowej dostali się także Dawid Kubacki (6), Kamil Stoch (14) oraz Paweł Wąsek (26).

Druga seria konkursowa i kolejne emocje. Zwycięstwa nie dał sobie wyrwać Słoweniec Anze Lanisek (141,5 m). Na drugim miejscu uplasował się Austriak Stefan Kraft (144 m) a całe podium uzupełnił Polak Piotr Żyła.
Już jutro kolejne zawody Pucharu Świata, relacji z nich także możecie się spodziewać na naszej stronie.

Wyniki Polaków

3. Piotr Żyła
4. Dawid Kubacki
17. Kamil Stoch
25. Paweł Wąsek
34. Aleksander Zniszczoł
43. Tomasz Pilch
45. Jakub Wolny

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać