Puchar Świata w Wiśle: Ponowny triumf Kubackiego!

przez Stylowo z Telemarkiem

Dawid Kubacki został zwycięzcą niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Wiśle. Reprezentant Polski sięgnął po złoto dzięki próbom na odległość 131 oraz 133.5 m. Drugi był Anze Lanisek, a trzeci Marius Lindvik. Z powodu dyskwalifikacji Kamila Stocha, w finale wystąpiło trzech Polaków.

Dawid Kubacki, fot. Neja Tamshe

Kwalifikacje

W kwalifikacjach, bez zaskoczenia, najlepszym okazał się być Dawid Kubacki, szybując na odległość 134.5 m. Tuż za nim uplasował się Anze Lanisek (134 m), a na trzeciej lokacie znalazł się Austriak, Stefan Kraft (129 m). Niestety, dwóch zawodników zostało zdyskwalifikowanych za nieprzepisowy kombinezon. Kamil Stoch oraz Junshiro Kobayashi nie mieli przez to możliwości walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z tego powodu dziewięciu Polaków dostało się do niedzielnego konkursu indywidualnego (Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jan Habdas, Kacper Juroszek, Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł).

Konkurs

W pierwszej serii triumfował ponownie Dawid Kubacki (131 m), jednak na półmetku miał jedynie 1.2 punktu przewagi nad drugim Anze Laniskiem (131.5 m). Trzecie miejsce zajmował Ryoyu Kobayashi (128.5 m), z 5.5 punktu straty do lidera. Do finału awansowało jedynie trzech Polaków. Oprócz Kubackiego, sztuki tej dokonali 13. Piotr Żyła (125.5 m), oraz 23. Paweł Wąsek (125 m). Natomiast tuż poza szczęśliwą „trzydziestką” znaleźli się Kacper Juroszek (31.) oraz Jan Habdas (34.).

Ostatecznie w finale po zwycięstwo poszybował Dawid Kubacki. Polak wylądował na 133.5 m i odniósł już drugie pucharowe zwycięstwo w tym sezonie. Wyprzedził o 8.3 punktu Anze Laniska (131 m). Podium uzupełnił Norweg, Marius Lindvik, skacząc na 133.5 m. Natomiast z drewnianym medalem, na czwartej pozycji znalazł się Halvor Egner Granerud (133 m). Piotry Żyła oddał znakomity skok na odległość 130.5 m, awansując tym samym o 4 pozycje. Za to Paweł Wąsek skoczył na 123.5 m, co zapewniło mu 23. miejsce oraz kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2022/23.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami, to zachęcamy do odwiedzenia i śledzenia nas na portalach społecznościowych: InstagramFacebookTwitter.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać