Zaginięcie Hajka i ponowna kontuzja Hubera – Newsy

przez Martyna Okrzesik

Kolejny tydzień w świecie skoków za nami! W tym tygodniu media obiegła niespodziewana informacja o zaginięciu byłego skoczka narciarskiego z Czech – Antonina Hajka. Oprócz tego oficjalnie rozpoczęliśmy sezon zimowy 2022/23 podczas inauguracji na skoczni w Wiśle. Podczas niej, kilku zawodników wywalczyło swoje pierwsze pucharowe punkty, a Szwedka Frida Westman po raz pierwszy uplasowała się na podium rywalizacji. Dodatkowo Austriak Daniel Huber doznał kontuzji, przez którą nie wystąpił podczas niedzielnych zmagań. Do sprzedaży wszedł także kalendarz klubu Eve-nement Zakopane!

Zaginięcie Antonina Hajka

Świat skoków obiegła dosyć nietypowa i niespodziewana informacja. Jeden z byłych czeskich skoczków narciarskich – Antonin Hajek od ponad miesiąca nie kontaktował się ze swoją rodziną i bliskimi. 2 października 2022 zostało zgłoszone na policję jego zaginięcie. Jak podają czeskie media, istnieją spekulacje, że 35-latek może przebywać obecnie w Malezji, gdzie wyjechał za pracą.

Antonin Hajek

Antonin Hajek to dwukrotny olimpiczyk i rekordzista kraju w długości skoku.W sezonie 2009/10 poszybował na 236 metr, który do dziś jest najdłuższym skokiem oddanym przez zawodnika z reprezentacji Czech. Dodatkowo reprezentował swój kraj na igrzyskach w Vancouver i Sochi, a jego najlepszym wynikiem było 7. miejsce na dużej skoczni w Kandzie.

Natomiast swoją sportową karierę zakończył w 2015 roku w wieku 28 lat. W efekcie po odstawieniu nart Czech zajął się trenowaniem czeskiej kadry kobiet, którą prowadził m.in na igrzyskach w Pekinie. Z czasem jednak stracił swoją posadę ze względów pozasportowych oraz rozwiódł się ze swoją żoną Veroniką, którą poślubił w 2019 roku. Nikt nie wie, czy za zaginięciem Antonina Hajka nie stoją problemy osobiste.

Kalendarz klubu Eve-nement Zakopane

Do sprzedaży trafił kalendarz klubu Eve-nement Zakopane na 2023 rok! Cały dochód z zakupu przeznaczany jest na wyjazd młodych zawodników na obóz sportowy do Planicy. Podpisany przez samego Kamila Stocha egzemplarz można zdobyć u klubowych trenerów, galerii Kamiland w Zakopanem oraz na kamiland.pl.

Pierwsze podium Szwedki

Podczas niedzielnego konkursu indywidualnego kobiet w Wiśle, ze swojego pierwszego podium w zawodach tej rangi mogła cieszyć się młoda zawodniczka ze Szwecji – Frida Westman. O dokładnym przebiegu rywalizacji możecie przeczytać klikając tutaj. Szwedka prezentowała bardzo dobre skoki na polskiej skoczni. W efekcie podczas sobotnich zawodów otarła się o podium zajmując 4. lokatę. Natomiast w niedzielę mogła cieszyć się z jego 3. stopnia. Wówczas triumf odniosła Austriaczka Eva Pinkelnig, a drugą pozycję zajęła Niemka Katharina Althaus.

Frida Westman, fot. Martyna Okrzesik

Pierwsze punkty Pucharu Świata

Swoje pierwsze pucharowe punkty w debiucie w zawodach Pucharu Świata wywalczyli Norweg Kristoffer Eriksen Sundal (18. i 29. pozycja) oraz Japończyk Ren Nikaido (28. miejsce). O wspomnianych zawodnikach pisaliśmy w naszym Telemarkowym Zestawieniu o dość nieoczywistych faworytach na sezon 2022/23. Dodatkowo na naszej stronie możecie przeczytać wywiad z młodym Norwegiem, w którym opowiadał m.in. o minionym lecie, nadchodzącym sezonie i starcie w Wiśle.

Kristoffer Eriksen Sundal

Dodatkowo swoje pierwsze punkty zdobył także 18-letni Kazach Danil Vassilyev, dzięku zajęciu 29. pozycji w sobotniej rywalizacji. Tym samym stał się pierwszym skoczkiem z rocznika 2004, który posiada na swoim koncie punkty Pucharu Świata. Oprócz tego jest dziesiątym Kazachem w historii, który dokonał tego osiągnięcia.

Kontuzja Daniela Hubera

Daniel Huber musiał zrezygnować ze startu w niedzielnej rywalizacji w Wiśle. W rezultacie zawodnik doznał urazu chrząstki w kolanie. W efekcie od razu wyruszył w podróż do Austrii, gdzie ma przejść operację w stolicy kraju. Sam Huber informuje, że nie zamierza opuszczać sezonu zimowego i chce wrócić na rozbieg tak szybko, jak będzie to możliwe.

Daniel Huber, fot. Neja Tamshe

Na zakończenie zapraszamy Was do śledzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook, gdzie czeka na Was sporo nowości w nadchodzącym sezonie!

źródło informacji: własne, sport.cz
źródło grafiki: kamiland.pl, skispringen.com, Martyna Okrzesik, Instagram/@kristofferesundal, Neja Tamshe

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać