Raw Air Mężczyzn w Oslo: Kraft zwycięzcą turnieju!

przez Vivienne Stycz

Raw Air dobiega końca wczorajsze zawody także przeszły już do historii. Dziś na Holmenkollen w Oslo odbył się ostatni konkurs tego skróconego w tym roku norweskiego turnieju. Serdecznie zapraszamy na podsumowanie dzisiejszych zmagań, a na pewno dowiecie się, kto został zwycięzcą całego Raw Air, a także które miejsca zajęli nasi reprezentanci.

Prolog

O godzinie 14:00 rozpoczęliśmy prolog. Na starcie miało pojawić się 62 zawodników, jednakże dwóch skoczów nie zjawiło się na starcie. Ponadto Giovanni Bresadola został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Zwycięzcą prologu został Niemiec Karl Geiger (130 m). Na drugim miejscu znalazł się Austriak Stefan Kraft (128,5 m), który był również liderem całego cyklu. Na najniższym stopniu uplasował się Clemens Aigner (129 m).
Całej naszej szóstce reprezentantów udało się zakwalifikować do konkursu.

Konkurs

Pierwsza seria konkursowa rozpoczęła się zgodnie z planem, a przystąpiło do niej pięćdziesięciu zawodników. Niestety dyskwalifikacja dotknęła amerykańskiego skoczka Casey’ego Larsona.

Na półmetku zawodów ku wielkiej radości polskich kibiców liderem był Kamil Stoch (129 m). Za nim znajdowali się Austriak Stefan Kraft (131,5 m) i Japończyk Ryoyu Kobayashi (132 m). Oprócz Kamila jeszcze trójka Polaków wywalczyła awans do serii finałowej.

Po kilku minutach przerwy powróciliśmy do Oslo, aby rozegrać serię finałową i wyłonić zwycięzcę Raw Air. Niestety Kamilowi Stochowi nie udało się wywalczyć 40. w karierze zwycięstwa w Pucharze Świata i po skoku na 118. metr zawody zakończył na odległej 15 lokacie.

Zawody wygrał Norweg Daniel Andre Tande (133,5 m). Drugie miejsce należało do Słoweńca Anze Laniska (132,5 m). Całe podium uzupełnił Stefan Kraft (128, 5 m).

Turniej Raw Air po raz drugi w swojej karierze wygrał Austriak Stefan Kraft. Ostatecznie pokonał on Japończyka Ryoyu Kobayashiego i Niemca Karla Geigera.