Raw Air: Trondheim i koniec sezonu! (11-12.03.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Kto by się spodziewał, że wszystko co dzieje się dookoła nas nabierze aż takiego tempa.

Granaasen

Ostatnie kwalifikacje w sezonie 19/20 odbyły się w środę 11 marca. Nikt wówczas nie wiedział, że będą to ostatnie zmagania w tym sezonie. Wygrał je Ryoyu Kobayashi. Nie były one niestety szczęśliwe dla Stephana Leyhe, który zaliczył bardzo nieprzyjemny upadek. Pierwsze diagnozy wskazują na zerwanie więzadeł krzyżowych. Liderem po kolejnej części turnieju był Kamil Stoch.

Ryoyu Kobayashi

W środę o 14:00 podjęto jednak decyzję o odwołaniu Raw Air, a także przełożeniu Mistrzostw Świata w lotach na kolejny sezon. W całej Europie mamy do czynienia z co raz większą ilością przypadków koronawirusa. Zdecydowanie to nie sprzyja nikomu, a wręcz zagraża zdrowiu.

Sezon 2019/2020 dobiegł końca. Zwycięzcą Raw Air został Kamil Stoch. Kryształowa Kula, a także Mała Kryształowa Kula za loty trafi w ręce Stefana Krafta. Austriak zdominował też jakże ciekawy sezon. Mimo wszystko walka między nim, a drugim w klasyfikacji Karlem Geigerem, trwała prawie że do samego końca.

To również koniec sezonu dla kobiet. Wszystkie konkursy zaplanowane dla nich zostały odwołane.

Walter Hofer także żegna się z tym sezonem. Jego stanowisko zajmie Sandro Pertile.

Walter HoferMy ze swojej strony jako redakcja, chcemy Wam bardzo podziękować za śledzenie naszej strony podczas tego sezonu. Jednocześnie zapraszamy Was do pozostania z nami po zakończeniu sezonu. W odliczaniu do letnich zmagań, będziemy umilać czas dodając artykuły o skoczkach narciarskich, ale i skoczniach. Nie zabraknie również wywiadów i cotygodniowych newsów!

Zosia

 grafika: skijumping.p
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać