Raw Air: Podsumowanie weekendu kobiet w Oslo (07-08.03.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Pierwszy przystanek znanego większości kibiców turnieju Raw Air to piękna stolica Norwegii – Oslo. Zawody kobiet zaplanowane były na sobotę i niedzielę, jednak skoczkiniom było dane rywalizować tylko jednego dnia. Kto okazał się najlepszy podczas sobotniego konkursu? Tego dowiecie się czytając dalszą część posta!

Holmenkollbakken

Sobotnia rywalizacja kobiet rozpoczęła się o godzinie 17:00. Na starcie treningu stanęło zaledwie 30 zawodniczek. W pierwszej sesji treningowej najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy – Maren Lundby, która pofrunęła na 124 m. W kolejnym treningu  królowała młoda Słowenia – Nika Kriznar, oddając skok na odległość 129 m.

O godzinie 18:15 przyszedł czas na kwalifikacje. Najdłuższym skokiem, a zarazem zwycięstwem mogła cieszyć się Norweżka – Maren Lundby. Oddała ona skok o długości 133 m deklasując wszystkie przeciwniczki. Reprezentantki Polski i nie brały udziału w zawodach w Oslo.

Maren Lundby (NOR)

Następnego dnia (08.03.2020) o godzinie 18:00 na Holmenkollbakken (HS 134 m) miał odbyć się konkurs indywidualny. Niestety z powodu złych warunków pogodowych organizatorzy byli zmuszeni do odwołania niedzielnej rywalizacji. FIS zdecydował o przełożeniu konkursu na poniedziałek (09.03.2020) na skocznię Lysgårdsbakken w Lillehammer.

Dominika, Zosia

                                                                                                                        Źródło informacji: własna
                                                                                                                        Źródło grafiki: Instagram/cw1806,
 holmenkollenskifest
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać