Real Logistics Cup: Deklasacja Tomasiaka, zwycięstwo Wróbla i Niżnika

przez Martyna Okrzesik

28 stycznia 2023 roku na kompleksie skoczni „Skalite” w Szczyrku, odbyła się pierwsza w historii edycja zawodów Real Logistics Cup. Zawody odbyły się w czterech kategoriach: Junior Młodszy, Kobiety, Junior oraz Open. Zmagania rozegrano na skoczni HS75.

Real Logistics Team, fot. Vivienne Stycz

Zobacz też FOTORELACJA REAL LOGISTICS CUP SZCZYRK (28.01.2023)

Junior Młodszy

W kategorii Junior Młodszy wzięło udział 21 zawodników. Ostatecznie najlepszy okazał się Kacper Tomasiak, który zdeklasował swoich rywali. Skoczek z LKS Klimczok Bystra poszybował na 76 oraz 71,5 metra. Na drugim stopniu podium uplasował się Łukasz Łukaszczyk z TS Wisła Zakopane, który oddał skoki na 72,5 oraz 73,5 metra. Ostatecznie trzeci wynik uzyskał Dawid Dzioboń (68 & 70 m) z KS Rutkowski. W czołowej piątce uplasowali się także Szymon Sarniak (69 & 70 m) oraz Mikołaj Wantulok (65,5 & 71 m). W zawodach obowiązywała 7. oraz 8. platforma startowa. Natomiast Kacper Tomasiak dwukrotnie oddawał swoje skoki z belki numer 5.

Łukasz Łukaszczyk, Kacper Tomasiak, Dawid Dzioboń, fot. Vivienne Stycz
źródło: Polski Związek Narciarski

Kobiety

W kategorii Kobiety wystartowały zaledwie cztery zawodniczki. Obowiązywała 12. platforma startowa. W rezultacie najlepsza okazała się Anna Twardosz, po skokach na 69,5 oraz 67,5 metra. Na drugim stopniu podium stanęła Wiktoria Przybyła, która dwukrotnie wylądowała na 67 metrze. Natomiast trzeci wynik uzyskała Joanna Kil (63 & 64 m). Za czołową trójką uplasowała się Natalia Łupieżowiec (48 & 49 m).

Wiktoria Przybyła, Anna Twardosz, Joanna Kil, fot. Vivienne Stycz
źródło: Polski Związek Narciarski

Junior

W kategorii Junior swoje skoki oddało 21 zawodników. Przez większość konkursu obowiązywała 7. platforma startowa. Natomiast w pierwszej serii z szóstej platformy startował Jan Galica oraz Szymon Zapotoczny, z piątej Tymoteusz Amilkiewicz, a z czwartej Marcin Wróbel.

Ostatecznie najlepszy okazał się Marcin Wróbel. Zawodnik AZS Zakopane oddał skoki na odległość 71 oraz 74,5 metra. Drugi rezultat wywalczył Tymoteusz Amilkiewicz, który poszybował na 71,5 oraz 73,5 metra. Na najniższym stopniu podium uplasował się Szymon Zapotoczny (70,5 & 73 m) z Eve-nement Zakopane. W czołowej piątce sklasyfikowani zostali także Jan Galica (70 & 71 m) oraz Mateusz Król (71 & 70,5 m).

Tymoteusz Amilkiewicz, Marcin Wróbel, Szymon Zapotoczny, fot. Vivienne Stycz
źródło: Polski Związek Narciarski

Open

Natomiast w kategorii Open swoje skoki oddało sześciu zawodników. Obowiązywała 7., 6., 5. oraz 4. platforma startowa. W rezultacie triumfatorem okazał się Adam Niżnik. Skoczek z TS Wisła Zakopane oddał skoki na 73 i 76 metr. Na drugiej pozycji uplasował się Szymon Jojko (73,5 & 76,5 m). Trzecie miejsce wywalczył Karol Niemczyk (71,5 & 71 m) z LKS Klimczok Bystra. Kolejne lokaty zajęli zawodnicy Sokoła Szczyrk – Wiktor Węgrzynkiewicz (69,5 & 65 m), Damian Lasota (67,5 & 65 m) oraz Paweł Szyndlar (66,5 & 64,5 m).

Szymon Jojko, Adam Niżnik, Karol Niemczyk, fot. Vivienne Stycz
źródło: Polski Związek Narciarski

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać