Roman Koudelka wyrównuje najlepszy wynik w sezonie. ,,Chciałbym jeszcze zaatakować podium”

przez Martyna Okrzesik

Roman Koudelka, podczas wtorkowego konkursu na Granåsen (HS105) w norweskim Trondheim, wyrównał swój najlepszy wynik w tym sezonie, plasując się na dziewiątej pozycji. 34-letni reprezentant Czech wyjawił, że posiada ambicję na wywalczenie miejsca na podium.

Roman Koudelka, fot. Martyna Okrzesik

Roman Koudelka wyrównuje najlepszy wynik w sezonie

Roman Koudelka, po pierwszej serii wtorkowego konkursu w Trondheim, plasował się na wysokiej, piątej lokacie. 34-latek zaprezentował daleki skok na odległość 102 metrów. Wówczas reprezentant Czech do trzeciego Andreasa Wellingera, tracił zaledwie 3.4 punktu.

W rundzie finałowej Koudelka wylądował jednak o 4 metry bliżej, co zaprzepaściło jego marzenia o dwunastym podium w karierze. Ostatecznie zawodnik sklasyfikowany został na 9. pozycji, dzięki czemu wyrównał swój najlepszy wynik w obecnym sezonie. Dziewiątą lokatę wywalczył podczas konkursu w niemieckim Willingen, na początku lutego. „Nawet nie denerwowałem się podczas drugiej serii, po prostu dobrze się bawiłem. Skok był gorszy, ale jestem zadowolony z dziewiątego miejsca” – skomentował Roman Koudelka, po wtorkowym konkursie w Trondheim.

Roman Koudelka, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: RAW AIR W TRONDHEIM: RYOYU KOBAYASHI NAJLEPSZY WE WTORKOWYM KONKURSIE

34-latek wyznał, że posiada ambicję na ponowne zaatakowanie podium zawodów Pucharu Świata. Czech po raz ostatni znalazł się w czołowej trójce, dokładnie 4 marca 2016 roku, na skoczni w Wiśle. Tym samym, osiągnął wtedy swoje piąte zwycięstwo. „W pierwszej rundzie plasowałem się na piątym miejscu, a podium było blisko. Z drugiej strony bycie w elitarnej dziesiątce jest naprawdę świetne. Jednak chciałbym jeszcze zaatakować podium, dlatego nadal uprawiam ten sport” – dodał 34-letni Czech.

Aktualna kampania jest dla Koudelki najlepszą od sezonu 2020/2021, kiedy to na swoim koncie nie zgromadził ani jednego punktu. W cyklu 2021/2022 wywalczył ich zaledwie cztery, zaś w 2022/2023 równe jedenaście. Obecnie Czech regularnie zdobywa punkty Pucharu Świata, notując 30. lokatę w klasyfikacji generalnej, z sumą 163 oczek.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: czech-ski.com

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać