Jedenastu Polaków na starcie zawodów FIS Cup w Zakopanem

przez Martyna Okrzesik

Przed nami finał zawodów FIS Cup w skokach narciarskich. Ostatnie zmagania trzecioligowców w kampanii 2023/2024 odbędą się na obiekcie Wielka Krokiew (HS140) w polskim Zakopanem. Na starcie hybrydowej rywalizacji obejrzymy jedenastu reprezentantów Polski.

Adam Niżnik, fot. Martyna Okrzesik

Skład kadry Polski na zawody FIS Cup w Zakopanem

Trzecioligowa rywalizacja FIS Cup w skokach narciarskich przenosi się do Polski. W najbliższy czwartek oraz piątek, zawodnicy będą rywalizować w finałowych zmaganiach cyklu na skoczni Wielka Krokiew (HS140) w stolicy Tatr – Zakopanem. Konkursy zostaną przeprowadzone w systemie hybrydowym. Oznacza to, że zawodnicy będą startować na torach lodowych, natomiast lądować na igelicie.

Powołanie na zawody trzecioligowców otrzymało jedenastu reprezentantów Polski. Na starcie konkursów w Małopolsce pojawią się Tymoteusz Amilkiewicz, Jan Habdas, Klemens Joniak, Kacper Juroszek, Jarosław Krzak, Łukasz Łukaszczyk, Adam Niżnik, Tomasz Pilch, Kacper Tomasiak, Marcin Wróbel, a także Stanisław Majerczyk. Majerczyk pełni rolę rezerwowego, oznacza to, że zastąpi najniżej sklasyfikowanego zawodnika z czwartkowej rywalizacji.

ZOBACZ TEŻ: FOTORELACJA FIS CUP ZAKOPANE (09-10.03.2023)

Obecnym liderem cyklu, a także jego pewnym triumfatorem jest Stefan Rainer. Austriak do tej pory uzbierał 1030 pucharowych punktów. Lokaty w najlepszej trójce zajmują jego rodacy – Francisco Moerth (759 pkt), a także Timon-Pascal Kahofer (650 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym z biało-czerwonych jest dziewiąty Adam Niżnik, z 354-punktową notą.

Najlepsza dziesiątka klasyfikacji generalnej zawodów FIS Cup, fot. Nick Schoenfeld

Harmonogram zawodów FIS Cup w skokach narciarskich w Zakopanem

Czwartek, 14.03.2024
13:30 – Oficjalny trening
15:30 – Konkurs

Piątek, 15.03.2024
14:30 – Seria próbna
15:30 – Konkurs

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać