Trzynastu Polaków weźmie udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem

przez Martyna Okrzesik

Już w najbliższy weekend, do Zakopanego zagoszczą finałowe zmagania Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Na obiekcie Wielka Krokiew (HS140) zaprezentuje się trzynastu reprezentantów Polski.

Paweł Wąsek, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: JEDENASTU POLAKÓW NA STARCIE ZAWODÓW FIS CUP W ZAKOPANEM

Skład kadry Polski na zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem

W najbliższy weekend, drugoligowa rywalizacja skoczków narciarskich przeniesie się do Polski. Zawodnicy będą rywalizować w finałowych zmaganiach cyklu Pucharu Kontynentalnego na skoczni Wielka Krokiew (HS140) w stolicy Tatr – Zakopanem. Konkursy zostaną przeprowadzone w systemie hybrydowym. Oznacza to, że zawodnicy będą startować na torach lodowych, natomiast lądować na igelicie.

Reprezentacja Polski skorzysta z możliwości wystawienia kwoty krajowej. Ostatecznie na starcie pojawi się trzynastu biało-czerwonych. Szansę na zaprezentowanie się podczas domowych konkursów otrzymali Tymoteusz Amilkiewicz, Jan Habdas, Klemens Joniak, Kacper Juroszek, Łukasz Łukaszczyk, Klemens Murańka, Adam Niżnik, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kacper Tomasiak, Paweł Wąsek, Marcin Wróbel, a także Jakub Wolny.

ZOBACZ TEŻ: FOTORELACJA PUCHAR KONTYNENTALNY ZAKOPANE (12.03.2023)

Obecnym liderem klasyfikacji generalnej cyklu jest reprezentant Austrii – Jonas Schuster. Zawodnik do tej pory na swoim koncie zgromadził sumę 1123 punktów. Tuż za nim, plasuje się jego rodak – Maximilian Ortner, który do lidera traci zaledwie pięć punktów. Czołową trójkę dopełnia natomiast Norweg – Robin Pedersen (800 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym z biało-czerwonych jest 21. Jakub Wolny (284 pkt).

Najlepsza dziesiątka klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, fot. Maksim Bartolj

Harmonogram zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem

Sobota, 16.03.2024
11:30 – Oficjalny trening
12:30 – Konkurs

Niedziela, 17.03.2024
11:00 – Seria próbna
12:00 – Konkurs

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać