Skład kadry USA na Mistrzostwa Świata Juniorów 2024 w Planicy

Przed nami Mistrzostwa Świata Juniorów 2024 w Planicy, czyli najważniejszy w tym sezonie czempionat dla młodych zawodników. Składy swoich reprezentacji, na zawody w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej, ogłosili Amerykanie.

Tate Frantz, fot. Martyna Okrzesik

Skoki narciarskie

Ostatecznie w Planicy wystartują trzy reprezentantki USA. Powołanie na zawody otrzymały Estella Hassrick, Josie Johnson, a także Sandra Sproch.

Kadrę mężczyzn reprezentować będzie pięciu zawodników. Przypomnijmy, że w konkursie może wystartować tylko czterech z nich. Szansę na start w tegorocznym czempionacie otrzymali Tate Frantz, Erik Belshaw, Jason Colby, Maxim Glyvka oraz Sawyer Graves.

Przed rokiem Mistrzostwa Świata Juniorów 2023, miały miejsce w kanadyjskim Whistler. Złotą medalistką okazała się Kanadyjka Alexandria Loutitt, natomiast podium dopełniły Słowenka Nika Prevc oraz Austriaczka Julia Muehlbacher. Najlepsza z reprezentantek USA – Josie Johnson – zajęła ostatecznie 17. lokatę. Drużynowo Amerykanki uplasowały się na dziesiątej pozycji.

Po złoty medal sięgnął wówczas Fin Vilho Palosaari, zaś podium dopełnił Austriak Jonas Schuster oraz reprezentant Polski Jan Habdas. Wówczas najlepszym Amerykaninem okazał się Erik Belshaw, który ostatecznie zakończył zmagania na 11. miejscu. W konkursie drużynowym, kadra USA zajęła ostatnią, dziewiątą pozycję, zaś w rywalizacji mieszanej uzyskali dziesiąty wynik.

Kombinacja norweska

Powołanie do kobiecej drużyny, otrzymały cztery reprezentantki USA. Ostatecznie, decyzją szkoleniowców, do Planicy udadzą się Alexa Brabec, Ella Wilson, Haley Brabec, a także Kai McKinnon.

Jeśli chodzi o drużynę mężczyzn, szansę na zaprezentowanie się w czempionacie dla juniorów otrzymało pięciu dwuboistów. Ostatecznie miejsce w kadrze otrzymali Arthur Tirone, Augie Roepke, Caleb Zuckerman, Ian Carmack oraz Skyler Amy.

Przed rokiem Mistrzostwa Świata Juniorów 2023, miały miejsce w kanadyjskim Whistler. Złotą medalistką została Włoszka Annika Sieff, natomiast medale wywalczyły również Niemka Nathalie Armbruster oraz Austriaczka Lisa Hirner. Jeśli chodzi o reprezentantki USA, to najlepsza okazała się czternasta Alexa Brabec.

Wśród mężczyzn po złoty medal sięgnął Włoch Iacopo Bartolas, zaś podium dopełnili Niemiec Tristan Sommerfeldt oraz Austriak Paul Walcher. W czołowej piątce, uplasował się najlepszy z reprezentantów USA – Niklas Malacinski. W zmaganiach drużynowych kadra Stanów Zjednoczonych zajęła czwarte miejsce, zaś w rywalizacji mieszanej ostatnią, siódmą lokatę.