Skład Polski na Raw Air 2024

przez Szymon Kołtun

Thomas Thurnbichler wyjawił skład reprezentacji Polski na zbliżający się wielkimi krokami turniej Raw Air. Podczas norweskiego cyklu zaprezentuje się piątka Polaków. Raw Air 2024 zostanie przeprowadzony na obiektach w Oslo, Trondheim i Vikersund. Ponadto, w Skandynawii wystartują także 3 podopieczne Haralda Rodlauera.

Dawid Kubacki, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR ŚWIATA W LAHTI: HOERL WYGRYWA KONKURS, ZNISZCZOŁ NA PODIUM!

Powrót Dawida Kubackiego

Po zawodach w Lahti doszło do spodziewanego ruchu w postaci powrotu Dawida Kubackiego na zawody Pucharu Świata. Czwarty skoczek poprzedniego sezonu ostatnie dni spędził doskonaląc swoją formę na skoczni w Eisenerz. Mistrz Świata z Seefeld zastąpił w składzie najsłabiej spisującego się Polaka w Lahti, a więc Pawła Wąska. Skoczek z Ustronia kończył indywidualne zmagania w Finlandii na 41. i 42. pozycji. W Norwegii Polskę reprezentować będą ponadto: Maciej Kot, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł. Ten ostatni powinien być liderem kadry prowadzonej przez Thomasa Thurnbichlera podczas norweskich konkursów, po tym, jak niedzielny konkurs w Lahti przyniósł mu pierwsze w karierze podium w Pucharze Świata. ,,Byłem konsekwentny, cierpliwy i w końcu to podium przyszło, z czego jestem bardzo zadowolony” – skwitował swój dzisiejszy sukces Wiślanin.

– ,,W końcu! Pierwsze podium dla naszego zespołu w tym sezonie. To było długie oczekiwanie z ogromem pracy i długimi nocami pomiędzy. Olek wykonał bardzo dobrą robotę. Zasłużył na to podium, walcząc o nie przez wiele lat. Był już bardzo blisko kilkukrotnie w tym sezonie. Teraz wykonał dwa znakomite skoki i zasłużył na to. Gratulacje Olek!” – tak podsumował występ swojego podopiecznego trener Thurnbichler.

– ,,Dawid odbył dobre treningi w Eisenerz. Wykonał wiele skoków. Widziałem je na wideo i wyglądały na stabilniejsze i efektywniejsze” – dodał Tyrolczyk na temat dyspozycji Kubackiego.

ZOBACZ TEŻ: ZMIANY W RAW AIR 2024!

Harmonogram Raw Air mężczyzn w Oslo

Piątek, 8 marca 2024
14:45 – Oficjalny trening
17:00 – Prolog

Sobota, 9 marca 2024
13:40 – Seria próbna
14:40 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 10 marca 2024
13:00 – Prolog
14:20 – Pierwsza seria konkursowa

Aleksander Zniszczoł, fot. Małgorzata Mikulska

Skład kadry kobiet na Raw Air 2024

W Raw Air 2024 udział wezmą również polskie skoczkinie, które w Norwegii zakończą swój sezon startowy. Harald Rodlauer zdecydował się na ten sam zestaw zawodniczek co w przypadku zawodów w Lahti. Co za tym idzie w Oslo i Trondheim pokażą się Nicole Konderla, Pola Bełtowska, a także Anna Twardosz, która w Finlandii zajęła 29. miejsce.

Harmonogram Raw Air kobiet w Oslo

Piątek, 8 marca 2024
18:45 – Oficjalny trening
20:00 – Prolog

Sobota, 9 marca 2024
16:45 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 10 marca 2024
11:30 – Prolog
17:00 – Pierwsza seria konkursowa

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródło: Materiały prasowe PZN

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać