Słoweńskie drużyny na zawody Pucharu Świata w Oberstdorfie i Hinzenbach

przez Karolina Lenard

Kolejnym przystankiem zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, jest niemiecki Oberstdorf. Organizatorzy zmagań w Oberstdorfie na nadchodzące dni zaplanowali dwa konkursy indywidualne oraz zmagania duetów na Heini-Klopfer-Skiflugschanze (HS235). Ponadto po trzytygodniowej przerwie, powracają zawody Pucharu Świata kobiet, które odbędą się w austriackim Hinzenbach. Słoweńscy szkoleniowcy ogłosiły składy swoich reprezentacji na oba wydarzenia.

Timi Zajc, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: GRANERUD POWRACA DO RYWALIZACJI PUCHARU ŚWIATA! KONFLIKT W NORWESKIEJ KADRZE

Skład kadry Słowenii na Puchar Świata w Oberstdorfie

Już w najbliższych dniach 22-25 lutego w niemieckim Oberstdorfie, odbędzie się kolejny konkurs z obecnej kampanii Pucharu Świata. Po raz drugi w ówczesnym sezonie, zawodnicy będą mieli szansę rywalizować na obiekcie przeznaczonym do lotów narciarskich. Przypomnij, iż śmiałkowie mieli szansę skakać na mamucie podczas minionej edycji Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2024 w austriackim Bad Mitterndorf.

Powołanie na zawody wówczas otrzymało pięciu reprezentantów. Ostatecznie w Oberstdorfie obejrzymy tych samych, co podczas rywalizacji w Sapporo. Na starcie zmagań na Heini-Klopfer-Skiflugschanze (HS235) pojawią się Timi Zajc, Lovro Kos, Zak Mogel oraz Domen i Peter Prevc.

Obecnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po konkursach w Sapporo jest niezmiennie Austriak Stefan Kraft, z sumą 1386 punktów. Drugą pozycję w tabeli zajmuje Japończyk Ryoyu Kobayashi (1181 pkt), zaś trzeci wynik należy do Niemca Andreasa Wellingera (1102 pkt), który stracił drugie miejsce w tabeli na rzecz Kobayashiego. Najlepszym z reprezentantów Słowenii jest aktualnie 9. Anze Lanisek (550 pkt). Warto zaznaczyć, iż Słoweniec od dłuższego czasu nie bierze czynnego udziału w pierwszoligowej rywalizacji, z powodu doznanej kontuzji podczas jednego z treningów w Planicy.

ZOBACZ TEŻ: REPREZENTACJA AUSTRII NA ZAWODY PUCHARU ŚWIATA W OBERSTDORFIE I HINZENBACH

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w Oberstdorfie

Czwartek, 22.02.20214
14:15 – Oficjalny trening
16:40 – Kwalifikacje

Piątek, 23.02.2024
15:45 – Konkurs Super Team

Sobota, 24.02.2024
14:30 – Seria próbna
16:00 – Konkurs indywidualny

Niedziela, 25.02.2024
14:30 – Kwalifikacje
16:00 – Konkurs indywidualny

Skład kadry Austrii na zawody Pucharu Świata w Hinzenbach

Po trzytygodniowej przerwie powraca także rywalizacja w Pucharu Świata kobiet. Gospodarzem nadchodzących konkursów będzie austriackie Hinzenbach, gdzie znajduje się skocznia Aigner-Schanze (K-85, HS-90). Podczas domowych zawodów obejrzymy sześć reprezentantek Słowenii. Powołanie na zawody w Austrii otrzymały Nika Prevc, Nika Kriznar, Katra Komar, Taja Bodlaj, a także tegoroczna mistrzyni świata juniorek – Tina Erzar. Ponadto do rywalizacji powraca nieobecna w Zao – Ema Klinec, która według informacji podawanych przez związek, zmagała się z problemami zdrowotnymi.

Tina Erzar, fot. Zofia Hunkiewicz

W klasyfikacji generalnej pewną liderką cyklu jest Nika Prevc (949 pkt). Największe zagrożenie dla Słowenki w walce o Kryształową Kulę stanowią 2. Yuki Ito (771 pkt) oraz 3. Eva Pinkelnig (671 pkt).

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD POLSKI NA PUCHAR ŚWIATA KOBIET W HINZENBACH

Harmonogram Pucharu Świata kobiet w Hinzenbach

Sobota, 24 lutego 2024
10:30 – Oficjalny trening
12:30 – Kwalifikacje
13:45 – Konkurs

Niedziela, 25 lutego 2024
12:30 – Kwalifikacje
13:45 – Konkurs

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: sloski.si

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać