TS Pań w Ljubnie: Kwalifikacje dla Marity Kramer

przez Vivienne Stycz

W ten weekend zawody Pucharu Świata Pań przeniosły się do słoweńskiego Ljubna, gdzie panie będą rywalizować w Turnieju Sylwestrowym. Główną nagrodą dla triumfatorki tego turnieju ma być złota sowa. Więc jeśli jesteście ciekawi kto dziś wygrał kwalifikacje oraz jak poradziły sobie nasze reprezentantki serdecznie zapraszamy do lektury.

Niestety w całym Turnieju nie zobaczymy Estonki Annamerii Bendi, powodem jej nieobecności jest pozytywny test covid u jej trenera, o czym poinformowała na swoim Instagramie.

Treningi

O godzinie 14:30 rozpoczęliśmy pierwszy trening poprzedzający kwalifikacje. Najlepsza okazała się w nim Słowenka Ursa Bogataj (90,5 m), za nią znalazła się Japonka Sara Takanashi (92,5 m) oraz Austriaczka Marita Kramer (88,5 m).

Kilka minut później odbył się drugi trening, który także należał do Słowenki Ursy Bogataj (91 m). Tym razem za nią znalazły się Austriaczka Daniela Stolz-Iraschko (90 m), a także Niemka Katharina Althaus (90 m).

Kwalifikacje

O godzinie 16:30 powróciliśmy na skocznię, aby przeprowadzić kwalifikacje do jutrzejszych zawodów. Na starcie pojawiło się 71 zawodniczek. W tym także 2 nasze reprezentantki. Niestety dyskwalifikacja dotknęła Rosjanki Lidii Iakovleva.

Kwalifikacje padły łupem liderki Pucharu Świata Marity Kramer (91,5 m). Na drugim i trzecim miejscu znalazły się dwie Słowenki Ema Klinec (91 m) oraz Ursa Bogataj (92,5 m). Kwalifikacje do jutrzejszych zawodów wywalczyła tylko Nicole Konderla (84 m), która zajęła 29. miejsce. Niestety Annie Twardosz (74 m) nie udało wywalczyć się zakwalifikować ostatecznie zajęła 52. miejsce.

A jeśli macie ochotę poznać skocznię na której odbywają się przez ten weekend zawody pań zachęcamy do kliknięcia tutaj.

Serdecznie zapraszamy na nasze social media takie jak  TwitterInstagram oraz Facebook. W czasie sezonu znajdziecie tam liczne relacje z zawodów Pań i Mężczyzn na różnych szczeblach.

Vivienne

Źródło grafik: skisprungschanzen, ig:annemariibendi

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać