TCS Ga-Pa: Markus Eisenbichler wygrywa kwalifikacje!

przez Vivienne Stycz

Turniej Czterech skoczki rozpędza się coraz bardziej, przez dwa dni skoczkowie będę rywalizować w niemieckim Ga-Pa. Serdecznie zapraszamy do lektury, aby podsumować sobie dzisiejsze kwalifikacje.

Große Olympiaschanze

Treningi

Tradycyjnie przed kwalifikacjami mogliśmy śledzić dwa treningi. W tym pierwszym najlepszy okazał się Słoweniec Timi Zajc (135 m) dwa kolejne miejsca zajęli Niemiec Karl Geiger (133,5 m) i Norweg Daniel André Tande (132,5 m).

Za to w drugim treningu rewelacyjne zaprezentował się Niemiec Markus Eisenbichler (139 m) oraz Piotr Żyła (139 m). Ostatecznie przez przewagę punktową trening wygrał Niemiec. Na trzecim miejscu znalazł się Słoweniec Anze Lanisek (134,5 m).

Kwalifikacje

Na starcie pojawiło się 77 zawodników, w tym także 6 Polaków. Całe kwalifikacje zostały przeprowadzone z 15 belki startowej.
Równo o godzinie rozpoczęliśmy kwalifikacje do jutrzejszego konkursu. Kwalifikacje tak jak drugi trening padły łupem Niemca Markusa Eienbichlera (137 m). Japończyk Ryoyu Kobayashi (134 m) i Niemiec Karl Geiger (135,5 m) zajęli dwa kolejne miejsca. Najlepszym z Polaków okazał się Piotr Żyła (138,5 m), który to zajął 5 lokatę.

Miejsca Polaków

5. Piotr Żyła- 128,5 m
16. Kamil Stoch- 131,5 m
24. Dawid Kubacki- 126,5 m
29. Paweł Wąsek- 129,5 m
41. Andrzej Stękała-128 m
43. Jakub Wolny- 123,5 m
Komplet naszych reprezentantów zobaczymy więc w jutrzejszych, noworocznych zawodach.

Jeśli macie ochotę poznać historię skoczni Große Olympiaschanze w Garmisch-Partenkirchen to zachęcamy do kliknięcia tutaj.

Serdecznie zapraszamy także na nasze social media takie jak  TwitterInstagram oraz Facebook. W czasie sezonu znajdziecie tam liczne relacje z zawodów Pań i Mężczyzn na różnych szczeblach.

Korzystając z okazji cała redakcja składa naszym czytelnikom najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku. Oby nadchodzący 2022 był jeszcze lepszy, niż ten mijający i obfitujące w ogromne sukcesy sportowe waszych ulubionych zawodników.

Vivienne

Źródło grafiki: skisprungschanzen

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać