Turniej Beskidzki: Kolejne zmagania w Kozlovicach

W sobotę odbyły się kolejne konkursy młodych sportowców w Kozlovicach. Udział w tych zmaganiach wzięli zarówno zawodnicy i zawodniczki z Czech, Słowacji i Polski. Jak zaprezentowali się wszyscy rywalizujący? Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Skokanské můstky Sokol, Kozlovice, fot. Artur Bała

Zawody odbyły się na skoczni o punkcie K19. Dyrektorem tych konkursów był – Pavel Fizek. Ten konkurs oceniało pięciu sędziów: Václav Kraml, Václav Král, Pavel Kokoruda, Radana Matuŝinská oraz Zbynêk Mikeska.

Skoczkinie do lat 14

Udział w tym etapie wzięło łącznie 15 skoczkiń z roczników 2010 oraz 2011.

Po pierwszej serii tabela prezentowała się następująco: na pierwszym miejscu uplasowała się zawodniczka z Polski Lena Bogusz, która w tej części skoczyła na 19 metr. Na drugiej lokacie znalazła się skoczkini ze Słowacji Zara Zelenčik, która wylądowała na odległości 18,5 metra. Natomiast na trzeciej pozycji skończyła Czeszka – Adriana Mičulková, która w swoim skoku osiągnęła 17 metrów.

Wyniki po drugiej serii nie zmieniły się i zostały takie same. Zwyciężyła polska zawodniczka – Lena Bogusz (19 m). Srebro wywalczyła Zara Zelenčik (18,5 m). A brąz zdobyła Adriana Mičulková (17 m). W czołowej piątce znalazły się także: Julia Fender (17.5, 17.5 m ) oraz Larisa Pálová (17, 17.5 m).

Skoczkinie do lat 10

W najmłodszej dziewczęcej kategorii w Kozlovicach, na obiekcie K19 wystartowały tylko 4 zawodniczki trzy z Polski i jedna Czeszka.

Zwycięstwo w tym konkursie zdobyła Justyna Niemczyk (14,5, 15,5 m). Na podium stanęła również Victorie Dvoráková (15,5 , 13,5 m) oraz Antonina Szik ( 14, 14 m). Wszystkie zawodniczki startujące w zawodach były z rocznika 2014.

Skoczkowie do lat 10

W tej części rywalizowało 12 skoczków. Również oddawali swoje skoki na obiekcie o punkcie K na 19 metrze.

W pierwszej serii najlepiej zaprezentował się Oli Miklinski-Pszonka który osiągnął 18 metrów, na drugim miejscu znalazł się Arkadiusz Szturc (17 m). Natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Ježek ze swoją próbą na 16 metr.

W drugiej serii tabela wyników pozostała taka sama. Polski skoczek Oli Miklinski-Pszonka w tej części uzyskał 17,5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Arkadiusz Szturc, zdobywając tym samym srebrny medal (16 m). Brąz należał się Jakubowi Ježekowi (16,5 m).

Skoczkowie do lat 12

Tutaj rywalizowało łącznie 29 zawodników.

W tej kategorii po drugiej serii triumfował polski zawodnik Grzegorz Grzanka, który w swojej drugiej próbie osiągnął 19 metr, co razem z rezultatem 19.5 metra, dało mu zwycięstwo w tym konkursie. Kolejne miejsce należało się słowackiemu skoczkowi Peterowi Polónemu za swoje skoki na 19 metr. Natomiast na trzeciej pozycji uplasował się również polski zawodnik, a był nim Paweł Walach (19.5, 19.5 m). Na pozostałych dwóch miejscach znaleźli się: polski zawodnik Antoni Śliwiński (18.5, 19 m) oraz na piątym miejscu czeski zawodnik Mika Pŕemek (18.5, 19 m).

Skoczkowie do lat 14

Udział w tej części wzięło łącznie 23 skoczków z roczników 2010 oraz 2011.

W pierwszej serii na prowadzeniu znalazł się Oliver Janda, który oddał skok na odległość 19 metrów. Tuż za nim uplasował się Michal Vanék z odległością 18,5 metra. Na trzecim miejscu zakończył Mateusz Rus ze swoim skokiem na 19,5 metra.

Natomiast po drugiej części zwycięstwo odniósł Oliver Janda, który osiągnął tyle samo metrów, co w poprzednio. Na drugiej lokacie znalazł się Michal Vanék, który w finale uzyskał 19 metrów. Zaś na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Rus ze swoim skokiem na 19 metrów.

źródła:własne