Szokujące zmiany w najbliższych Igrzyskach Olimpijskich! (Newsy 19.06-25.06.2023)

przez Stylowo z Telemarkiem

W minionym tygodniu do fanów skoków narciarskich dotarło wiele ciekawych informacji. Jednakże najbardziej szokującą z nich okazały się być zmiany w igrzyskach olimpijskich, dotyczące konkursu drużynowego. Pojawiły się również informacje o nieobecności kolejnych zawodników na trwających obecnie Igrzyskach Europejskich 2023. Ponadto odbyło się kilka turniejów i zawodów, o których więcej dowiecie w dalszej części artykułu.

Kolejni zwycięzcy w Pokal Argeta w Mislinji.

W minioną sobotę odbyły się kolejne konkursy z cyklu Pokal Argeta w Mislinji. Zmagania kobiet przeprowadzone zostały w trzech kategoriach wiekowych, natomiast mężczyzn w czterech. Ostatecznie wyniki poszczególnych kategorii prezentowały się następująco:

Skoczkowie do lat 16
1. Alexei Urevc
2. Blaz Jurcic 
3. Erik Tomazic

Skoczkinie do lat 16
1. Tina Erzar
2. Živa Andric
3. Izadora Kopač

Skoczkowie do lat 18
1. Enej Faletic
2. Anej Razpotnik
3. Azbe Remic

Skoczkinie do l8 lat
1. Taja Bodlaj
2. Ajda Košnjek
3. Katarina Pirnovar

Skoczkowie do lat 20
1. Ziga Jancar
2.Miha Sincic
3. Nik Gostisa Lah

Seniorzy
1. Patrik Vitez
2. Gorazd Zavrsnik
3. Marcel Strzinar

Seniorki
1. Lara Logar
2. Tinkara Komar
3. Emma Volavšek

SZCZEGÓŁY: POKAL ARGETA W MISLINJI: VITEZ I LOGAR GÓRĄ W NAJSTARSZEJ KATEGORII!

Patrik Vitez, fot. Martyna Okrzesik
Patrik Vitez, fot. Martyna Okrzesik

Turniej Beskidzki

Ponadto w miniony weekend odbyła się rywalizacja w Turnieju Beskidzkim w czeskim Frenštácie pod Radhoštěm, Roznovie, Kozlovicach oraz Nydku. Co więcej wystartowało w nim dużo zawodników i zawodniczek z trzech państw: Czech, Słowacji i Polski.

Ostatecznie wszystkie zawody w kategorii do lat 10 wygrał Oliwer Mikliński-Pszonka. Trzy triumfy na swoim koncie zanotował Paweł Wałach (we Frenstacie, Roznovie oraz Nydku). Podobnie Mateusz Rus był zwycięzcą w każdym miejscu poza Kozlovicami.

Jeśli chodzi o Panie to najlepsze wyniki odnotowała Lena Bogusz. Reprezentantka LKS Klimczok Bystra dwukrotnie zakończyła konkursy jako liderka, raz we Frenstacie była trzecia. Natomiast rywalizację w Nydku zakończyła tuż za podium po upadku w pierwszej serii.

ZOBACZ TEŻ: TURNIEJ BESKIDZKI: ZAKOŃCZENIE W NYDKU!

od lewej: Matyas Brecka, Oliwier Mikliński-Pszonka, Jindrich Bund, fot. Martyna Okrzesik

Nieobecność Krafta i Klimec na Igrzyskach Europejskich

W minioną środę odbyło się oficjalne rozpoczęcie tegorocznych Igrzysk Europejskich. Obejmą one również zmagania skoczków i skoczkiń w Zakopanem. Jednakże z najnowszych informacji okazuję się, że nie wezmą w nich udziału kolejni zawodnicy. Mianowicie pierwszą osoba z tej grupy jest Ema Klimec. Słowenka poinformowała, że rezygnuje ze startu w igrzyskach, ponieważ chce skupić się na rehabilitacji oraz przygotowaniach do sezonu letniego. Jednak i tak rozpocznie go poźniej. Swój pierwszy start zapowiedziała wstępnie na Letnie Grand Prix we wrześniu. Oprócz tego pojawiły się informacje o nieobecności zawodnika drużyny austriackiej – Stefana Krata. Skoczek bowiem w przekazanym do mediów oświadczeniu oznajmił, że jego brak na Igrzyskach Europejskich, spowodowany jest słabszą dyspozycją. Podkreśla również, że pragnie zaprezentować się jak najlepiej przed fanami skoków narciarskich. Dodatkowo uspokoił także, że przygotowania do sezonu letniego przebiegają bardzo dobrze. Austriak dodał również, iż będzie trzymał kciuki za austriacka drużynę.

ZOBACZ TEŻ: IGRZYSKA EUROPEJSKIE KRAKÓW-MAŁOPOLSKA 2023: ZAPOZNANIE ZE SKŁADAMI KADR ORAZ HARMONOGRAMEM ZAWODÓW

Stefan Kraft, fot. Neja Tamshe
Stefan Kraft, fot. Neja Tamshe

Zmiany w konkursie drużynowym na Igrzyskach Olimpijskich w 2026

Do fanów skoków narciarskich dotarły szokujące informacje odnośnie Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2026 w Mediolanie-Cortinie. W szczególności zmiana dotyczy uwielbianego przez wiekszośc kibiców i rozgrywanego na igrzyskach od 1988 roku konkursu drużynowego. Bowiem podczas spotkania zarządu wykonawczego MKOI zapadła decyzja o wykreśleniu go z programu olimpijskiego. Wskutek tego zostanie on zastąpiony konkursem super duetów. Nade wszystko decyzja ta może wpłynąć na „podtrzymanie” skoków narciarskich w programie olimpijskim. Biorąc pod uwagę fakt, że już podczas Igrzysk Olimpijskich 2022 roku były problemy związane z konkursem drużynowym, decyzja ta może być jedynie ułatwianiem w przeprowadzeniu konkursu oraz zaangażowaniu w niego większej ilości zawodników. Jednakże o efektywności tak owych zmian dowiemy się dopiero za 3 lata podczas kolejnych igrzysk zimowych.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać