Unglaube, Seyfarth i Schmid triumfują w Oberstdorfie

przez Zofia Hunkiewicz

W środę (26 lipca 2023) odbyły się zawody na niemieckiej ziemi. Zawodnicy startowali w dziewięciu kategoriach wiekowych, na dwóch obiektach w Oberstdorfie – HS-60 oraz HS-106. Ponadto w konkursach gościnnie udział wzięli kombinatorzy norwescy z Austrii.

Uczniowie (2011 i młodsi) – HS-60

W kategorii najmłodszych zawodników, wystartowało czterech Niemców oraz sześciu Austriaków. Ostatecznie konkurs zwyciężył gospodarz Kilian Dentler, który lądował na 55,5 oraz 56 metrze. Drugie miejsce zajął jego rówieśnik z klubu – Linus Schmid (51; 55,5 m). Podium dopełnił zaś Austriak Noah Egele (55; 52,5 m). Kolejno plasowali się Austriacy – Jonas Kaltheier (51; 53,5 m) oraz Noah Dorner (53; 48,5 m).

Uczniowie (2009/2010) – HS-60

Nieco starsza kategoria została obsadzona w mniejszą liczbę zawodników. Zaprezentowało się zaledwie sześciu zawodników, w tym trzech Austriaków. Triumf wywalczył gość – Luis Rauch. Kombinator norweski klubu SV Bizau uzyskał 58,5 oraz 57,5 metra. Drugą lokatę zajął Noah Kreiselmeyer (56; 53,5 m) oraz Noah Witter (52; 52 m). Następnie pozycje zajmowali Pirmin Menzel (52,5; 51,5 m) oraz Jakob Suess (51; 49 m). Stawkę zamknął Jan Burtscher (49,5; 50 m).

Dziewczyny (2008 i młodsze) – HS-60

Na starcie pojawiło się pięć zawodniczek (jedna Austriaczka). Po wiktorię sięgnęła Lea Vesper, która skoczyła 53,5 oraz 49 metrów. Uzyskała ona przewagę 13,7 pkt. Sina Herpich zajęła drugie miejsce (49 m; 50,5 m), natomiast Mia Zettler trzecie (48,5; 47,5 m). Kolejno plasowała się Austriaczka Marlena Egele (46; 46,5 m), a następnie Abbeline Klaunig (47; 46 m).

Otwarta kategoria (2008 i starsi) – HS-60

Do rywalizacji w Oberstdorfie, przystąpił jeden zawodnik z Austrii – Sebastian Stark. Kombinator norweski z klubu WSV Tschagguns lądował na 57 oraz 56,5 metrze.

Uczniowie (2009 i młodsi) – HS-106

W kategorii najmłodszych zawodników, na większym obiekcie, zaprezentowała się czwórka Niemców. Zwyciężył Yann Kullmann, który skoczył 103 oraz 98,5 metra. Wywalczył on 43,6 pkt przewagę nad drugim Arne Holzem (99,5; 89 m). Trzecie miejsce zajął Lucas Eichbauer (84,5; 80,5 m), natomiast Pirmin Menzel czwarte (61; 61 m). W konkursie nie pojawili się zgłoszeni Fabio Monzillo oraz Noah Kreiselmeyer.

Młode dziewczęta (2006 i młodsze) – HS-106

Na liście startowej wśród młodych dziewcząt, widniało pięć nazwisk. Konkurs wygrała Anna Deufel, która lądowałą na 91 oraz 98 metrze. Drugą pozycję zajęła Nadine Faerber (85; 87 m), zaś Amelie Neumann trzecią (73; 78 m). Następne lokaty uzyskały Lotta Wilfert (75; 77,5 m) oraz Sofia Eggensberger (74,5; 73,5 m).

Młodzież (2008/2007/2006) – HS-106

Owa kategoria została najliczniej obsadzona, bowiem w dwudziestu ośmiu zawodników, w tym trzech austriackich kombinatorów norweskich. Po 97,5 oraz 100 metrowych próbach, zmagania zwyciężył Max Unglaube. Drugą lokatę uzyskał Lasse Deimel (97; 102 m), natomiast Jonathan Graebert trzecią (99,5; 98,5 m). Kolejne miejsca wywalczyli Janne Holz (96,5; 94,5 m) oraz Alex Reiter (99; 100,5 m). Ponadto, na starcie zabrakło Felixa Niemeyera, a także Juliusa Borgenheimera.

Max Unglaube, fot. Zofia Hunkiewicz

Kobiety – HS-106

Na liście startowej u kobiet widniało dziesięć nazwisk. Ostatecznie jednak w zawodach nie wzięła udziału Ronja Drax. Po zwycięstwo w Oberstdorfie, sięgnęła Juliane Seyfarth, która lądowała kolejno na 91 oraz 93,5 metra. Niemka uzyskała 2,5 punktową przewagę nad drugą Luisą Goerlich (93; 93 m). Trzecią pozycję zajęła Katharina Schmid (91,5; 92 m). Następnie plasowały się Pia-Lillian Kuebler (92; 97 m) oraz Maike Tyralla (83; 92 m).

Mężczyzni (2005 i starsi) – HS-106

W konkursie wystąpiło dwudziestu czterech zawodników, w tym dwóch austriackich kombinatorów norweskich. Zawody zwyciężył kombinator – Julian Schmid. Niemiec skoczył 101 oraz 101,5 metra. 4,8 pkt za nim, plasował się Sebastian Schwarz (100; 104,5 m). Trzecią pozycję zaś wywalczył Julian Fussi (105,5; 100 m). Emmanuel Schmid zajął czwartą lokatę (100,5; 101), natomiast kombinator norweski Johannes Rydzek, piątą (94; 107 m).

źródło informacji: deutscherskiverband.de