Youth Cup w Harrachovie: Brankovic i Belz ponownie triumfują!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami drugi dzień zawodów Youth Cup w kombinacji norweskiej. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, po złote medale w Harrachovie sięgnęły Masa Likozar Brankovic oraz Giulia Belz.

Masa Likozar Brankovic, fot. Flawia Krawczyk

ZOBACZ TEŻ: YOUTH CUP W HARRACHOVIE: BRANKOVIC I BELZ ZWYCIĘŻCZYNIAMI!

YC1

Względem poprzedniego dnia, na starcie zabrakło zdobywczyni srebrnego krążka – Austriaczki Anny Brandner. Ponadto dwuboistki ponownie oddawały skoki na obiekcie HS-73, zaś ścigały się na krótszym, bowiem 2,5 kilometrowym dystansie.

Ostatecznie Masa Likozar Brankovic, po raz drugi okazała się niepokonana. Słowenka uzyskała czas 6:50.3 minut, zapewniając sobie minutową przewagę nad drugą Leonie Runggaldier. Poprzedniego dnia, Włoszka stała na najniższym stopniu podium, który w niedzielę wywalczyła Ingrid Graesli (+1:06.1). Przyglądając się wynikom z minionego dnia, Norweżka zajmowała wówczas dziewiątą lokatę.

Tuż za plecami medalistek, została sklasyfikowana Niemka Pia Schneider (+1:20.6), natomiast następne miejsce uzyskała reprezentantka gospodarzy Julie Osmerova (+1:22.1). Jako kolejne, na metę przybiegły Ukrainka Karina Kozlova (+1:30.1) oraz Niemka Pia Loh (+1:50.4). Czołową dziesiątkę zamknęły zaś Norweżka Kristiane Tyrom (+2:25.2) oraz Austriaczka Pia Stuetz (+2:48.4).

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

YC2

W starszej kategorii dziewcząt, także zaszły zmiany. Do rywalizacji nie przystąpiła srebrna medalistka sobotnich zawodów – Austriaczka Eva-Maria Holzer. Dodatkowo na liście pojawiła się Czeszka Natalie Nejedlova. Dwuboistki poza skokiem na skoczni HS-73, również brały udział w biegu na dystansie 2,5 kilometra.

Giulia Belz po przekroczeniu mety, z czasem 6:52.0 minutowym, wywalczyła drugą wiktorię. Dziesięć sekund za Szwajcarką, znalazła się Ludovica Del Bianco. Warto wspomnieć, iż w sobotę Włoszka uplasowała się na najniższym stopniu podium, który w niedzielę uzyskała Natalie Nejedlova (+1:47.9).

Natalie Nejedlova, fot. Martyna Okrzesik

Kolejne pozycję, już z ponad dwuminutową stratą do liderki, zajmowały Włoszka Erika Pinzani (+2:23.7), Czeszka Karolina Horka (+2:37.5) oraz ostatnia już reprezentantka Włoch – Elisa Zambelli (+2:40.9).

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać