Youth Cup w Harrachovie: Brankovic i Belz zwyciężczyniami!

przez Zofia Hunkiewicz

Czeski Harrachov został ustanowiony miejscem, w którym odbywa się tegoroczna zimowa edycja Youth Cup w kombinacji norweskiej. Za nami zawody płci żeńskiej. W kategoriach YC1 oraz YC2 mierzyli się dwuboistki zaczynając od rocznika 2006, idąc w górę. Warto również zaznaczyć, iż biegi odbywały się w Jakuszycach. Ostatecznie po triumf sięgnęły Masa Likozar Brankovic oraz Giulia Belz.

Masa Likozar Brankovic, fot. Flawia Krawczyk

YC1

W przeciwieństwie do mężczyzn, lista startowa pań była zdecydowanie bardziej okrojona. W zawodach młodszej kategorii, udział wzięło piętnaście dwuboistek. Zawodniczki najpierw oddawały skoki na obiekcie HS-73, zaś później przystępowały do 3,8 kilometrowego biegu.

Ostatecznie zwyciężyła Masa Likozar Brankovic. Słowenka dobiegła do mety w czasie 8:40.8 minut. Ponadto zapewniła sobie trzydziestodziewięciosekundową przewagę nad drugą Austriaczką Anną Brandner. Najniższy stopień na podium wywalczyła Włoszka Leonie Runggaldier (+51.4).

Jako kolejne, dobiegały zawodniczki już z ponad minutową stratą do liderki – Czeszka Julie Osmerova (+1:04.0), Ukrainka Karina Kozlova (+1:15.1) oraz Niemka Pia Loh (+1:40.2). Siódme miejsce zajęła Austriaczka Pia Stuetz (+2:05.1), zaś ósme Niemka Pia Schneider (+2:20.2). Czołową dziesiątkę zamknęły Norweżka Ingrid Graesli (+2:29.9) i Słowaczka Kira Maria Kapustikova (+2:54.2).

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

YC2

Kategoria starszych dwuboistek, liczyła jedynie sześć pań. Dodatkowo musiały one przebiec pięć kilometrów.

Pierwsze miejsce zajęła Giulia Belz. Szwajcarka przekroczyła metę po 13:55.8 minutach. Drugi stopień podium, wywalczyła Austriaczka Eva-Maria Holzer (+28.2), zaś trzeci Włoszka Ludovica Del Bianco (+48.8). Pozostałe miejsca uzyskały Czeszka Karolina Horka (+2:40.4) oraz dwie Włoszki Erika Pinzani (+4:03.4) i Elisa Zambelli (+4:06.2).

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.