Youth Cup w Tschagguns: Eller i Belz zwyciężczyniami!

przez Zofia Hunkiewicz

Tegoroczna edycja zawodów z cyklu Youth Cup ma swoje miejsce w Tschagguns. Co ciekawe, jednocześnie w tym samym czasie odbywa się rywalizacja konkursów Letniego Grand Prix. Za nami pierwszy dzień zmagań płci żeńskiej. W kategoriach YC1 oraz YC2 mierzyły się dwuboistki zaczynając od rocznika 2007, idąc w górę aż do 2012. Ostatecznie w piątek po złote medale sięgnęły Michele-Sophie Eller oraz Giulia Belz.

Giulia Belz, fot. Flawia Krawczyk

YC1

W kategorii młodszych zawodniczek, na starcie pojawiło się 18 dwuboistek reprezentujących 8 nacji – Norwegię, Szwajcarię, Francję, Austrię, Włochy, Niemcy, Słowację i Łotwę. Młode sportsmenki oddawały skoki na obiekcie HS-66, a następnie przystępowały do biegu na dystansie 2,4 kilometra.

Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczyła Michele-Sophie Eller, która awansowała o dwie lokaty względem pierwszej serii, w której wylądowała na 62-metrze.13-letnia Niemka dobiegła do mety w czasie 11:44.2 minut. Dwanaście sekund później, jednak z najlepszym wynikiem, lokatę wywalczyła jej rodaczka Mareike Zuefle. Warto dodać, iż po serii skoków plasowała się ona jako dziewiąta. Najniższy stopień na podium zajęła Francuzka Capucine Mesnil (+21.0).

Następne miejsca zajmowały Laly Pingat (+38.0) oraz Tiziana Germann (+51.7). Jako szósta na mecie znalazła się liderka po pierwszej partii, skacząca 62,5 metra – Anna Brandner (+1:05.3). Tabelkę czołowej dziesiątki zamknęły Sophie Amberg (+1:32.8), Hannah Christina Brobeck (+2:01.8), druga najlepsza w piątek skoczkini z odległością 58,5 metra- Amy Doegel (+2:08.7) oraz Lucia Siragiova (+2:15.7).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

YC2

Starsza grupa dziewcząt liczyła o jedną mniej zawodniczkę. Dodatkowo nominowane zostały kraje takie jak Czechy i Ukraina. Rywalizowały one na tych samych zasadach, jak ich młodsze koleżanki.

Po złoty medal pobiegła Giulia Belz, która po serii skoków plasowała się dopiero na czternastej pozycji. Szwajcarka uzyskała jednak wspaniały czas 9:59.7 minut, co pozwoliło jej wygrać. Osiem sekund za nią, na mecie zameldowała się Masa Likozar Brankovic, zaś trzeci stopień na podium zajęła liderka po serii skoków Marion Droz Vincent (+12.0). Francuzka wylądowałą na 60-metrze, co przełożyło się na najdłuższą odległość.

Włoszka Erika Pinzani (+32.5) i Norweżka Ingrid Graesli (+36.5) zawitały na finiszu jako kolejne. Szósty wynik wywalczyła Manca Kobentar (+40.8), a Julia Schmidt siódmy (+45.9). W czołówce zmieściły się jeszcze druga po skokach Tia Malovrh (+1:05.4), Eva-Maria Holzer (+1:08.1) oraz Anaelle Paris (+1:24.9).

Do biegu, z uwagi na występ podczas Letniego Grand Prix nie przystąpiła Słowaczka Kira Maria Kapustikova.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter

źródło informacji: fis-ski.com