Youth Cup w Tschagguns: Eller i Likozar Brankovic na czele!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami drugi dzień zmagań z cyklu Youth Cup w Tschagguns. Podobnie jak poprzedniego dnia, młode sportsmenki oddawały skoki na obiekcie HS-66, a następnie przystępowały do biegu na dystansie 2.8 kilometra. Względem piątku, wydłużono trasę o 400 metrów. Po zwycięstwa pobiegły ponownie Michele-Sophie Eller oraz Masa Likozar Brankovic.

od lewej Anna Brandner, Michele-Sophie Eller, Mareike Zuefle, Laly Pingat, Capucine Mesnil, Sophie Amberg, źródło fis-ski.com

YC I

Do startu przystąpiło siedemnaście dwuboistek. Względem piątku, część skoków nie uległa zmianie, natomiast wydłużył się dystans biegu do 2.8 kilometra i zawodniczki tym razem ścigały się z użyciem nartorolek.

Ostatecznie po drugie zwycięstwo sięgnęła Michele-Sophie Eller, która dzięki 62-metrowej odległości prowadziła na półmetku. Niemka w biegu osiągnęła czas 7:51.1 minut. Srebrny medal wywalczyła Austriaczka Anna Brandner (+51.1), która obroniła swoją lokatę po serii skoków, gdzie skoczyła 63 metry. Była to najdłuższa próba. Najniższy stopień na podium wywalczyła Niemka Mareike Zuefle – zajmująca w piątek drugie miejsce (+1:05.2).

Następne wyniki uzyskały Francuzki – Laly Pingat (+1:05.8) i Capucine Mesnil (+1:39.6). Dwuboistki względem poprzedniego dnia zamieniły się pozycjami. Szósty rezultat podwoiła zaś Niemka Sophie Amberg (+1:43.6).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

YC II

Względem piątkowej rywalizacji, lista startowa została nieco uszczuplona do czternastu zawodniczek. Zabrakło m.in. Słowenki Malovrh, która w tym samym czasie brała udział w zawodach Letniego Grand Prix.

Po triumf sięgnęła Słowenka Masa Likozar Brankovic, która przecięła linię mety w czasie 7:34.6 minut. Jako druga, z różnicą dziesięciu sekund, finiszowała trzecia w piątek Francuzka Marion Droz Vincent. Trzeci rezultat uzyskała kolejna reprezentantka Słowenii – Manca Kobentar (+32.2).

Ponadto w tabelce czołowej szóstki znajdowały się jeszcze Włoszka Ludovica Del Bianco, Austriaczka Julia Schmidt oraz piątkowa triumfatorka – Szwajcarka Giulia Belz. Dodatkowo co ciekawe, liderka po serii skoków, lądująca na 59.5 metrze – Kira Maria Kapustikova, ukończyła konkurs jako ósma.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter

źródło informacji: fis-ski.com