Youth Cup w Tschagguns: Mammey i Le triumfują w sobotę!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami drugi dzień zmagań z cyklu Youth Cup w Tschagguns. Podobnie jak poprzedniego dnia, dwuboiści oddawali skoki na obiekcie HS-66, a następnie młodsza grupa przystępowała do biegu na dystansie 2.8 kilometra. Względem piątku, wydłużono trasę o 400 metrów. Starsi zawodnicy mierzyli się zaś na trasie 5.6-kilometrowej. W sobotę po zwycięstwo sięgnęli Max Mammey i po raz drugi Alvin Le. Ponadto aż trzech Polaków zameldowało się w czołowej dziesiątce.

od lewej Anze Brecl, Alvin Le, Hektor Kapustik, Mikołaj Wantulok, Illia Chleboda, Piotr Nowak, źródło fis-ski.com

YC I

W sobotę, 26 zawodników ukończyło rywalizację. Tym razem zwyciężył Max Mammey. Niemiec po oddaniu 56-metrowego skoku był siódmy, natomiast zdołał wyprzedzić dwuboistów przed nim, notując 7:13.7- minutowy czas. Ponadto indywidualnie osiągnął najlepszy wynik. Drugą pozycję, ze stratą prawie trzech sekund zanotował piątkowy triumfator, jednocześnie lider po pierwszej partii – Simon Grossegger. Najniższy stopień na podium wywalczył zaś 14-letni Till Messerschmidt (+25.9).

Czwarte miejsce padło łupem Słowaka Marka Potancoka (+29.1), który względem poprzedniego dnia zamienił się lokatami z trzecim Niemcem. Tabelkę czołowej szóstki zamknęli Francuz Manek Obez (+41.9) i reprezentant gospodarzy Aaron Hochenegg (+50.9).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

YC II

65 dwuboistów najpierw oddało skoki na obiekcie o HS66, a następnie wzięło udział w biegu na nartorolkach na dystansie 5.6 kilometra.

Zmagania ponownie zwyciężył 16-letni Alvin Le. Norweg ponownie błyszczał na skoczni, gdzie skoczył 63 metry, a następnie na trasie, którą pokonał w 13:28.3 minut. Trzydzieści sekund za nim, na metę wbiegł Anze Brecl. Młody Słoweniec zajmował dopiero 15. lokatę po skokach, jednak znakomicie poradził sobie w wyścigu. Trzeci stopień zajął Słowak Hektor Kapustik, który względem skoków spadł o jedną pozycję (+30.4).

Tuż za podium ulokował się piątkowy brązowy medalista – Mikołaj Wantulok (+30.6). Sekundę za nim, rezultat osiągnął Illia Chleboda. Natomiast pięć dziesiąte sekundy za Ukraińcem finiszował drugi z biało-czerwonych – Piotr Nowak. Co więcej, tabelę czołowej dziesiątki zamykał jeszcze jeden Polak – Tymoteusz Dyduch (+45.1). Są to świetne rezultaty uzyskane przed naszych młodych dwuboistów!

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter

źródło informacji: fis-ski.com