Zawody Nordyckie Juniorów: Vagul zwycięża na Laajavuori

przez Stylowo z Telemarkiem

W piątkowy poranek na skoczni Laajavuori (K100, HS108), w miejscowości Jyväskylä, odbywały się zawody nordyckie juniorów, które zwyciężył młody Estończyk Kaimar Vagul. Udział wzięli również przedstawiciele innych państw, w tym gospodarza. Jak spisali się zawodnicy? Zapraszamy do lektury!

Skocznia Laajavuori fot. skisprungschanzen.com

Zawody

W konkursie udział wzięło 14 zawodników z 4 państw: Finlandii, Estonii, Norwegii oraz Szwecji. Po pierwszej serii prowadził Tuomas Meis (FIN) po 97,5-metrowym skoku, o 0,8 punktu nad drugim Kaimarem Vagulem (EST), który skoczył zaś metr bliżej. Trzecią pozycję zajmował z kolei drugi z Estończyków, Andero Kapp.

W serii finałowej doszło do małych przetasowań, w wyniku których triumfował Vagul, po dobrym skoku na 100,5 metra. Meis spadł na pozycję drugą, natomiast na trzecie miejsce wskoczył ostatecznie Riku Vartiainen, po skoku 98,5 m. Trzeci po pierwszej serii Kapp spadł na piątą lokatę, a tuż przed nim uplasował się Tuomsa Kinnunen (94,5m/92m).

W rywalizacji brali udział, jak wcześniej wspomniano, również Norwegowie i Szwedzi. Najlepszym reprezentantem z kraju Wikingów był Jakob Alvsåker Walseth, na miejscu 6-tym. Uzyskał on odległości 94,5m i 88,5m. Tuż za Walsethem był drugi z Norwegów, Odd Harald Fjeld, który wcale nie był gorszy od swojego kolegi. On również w pierwszej serii uzyskał 94,5m, a w drugiej skoczył metr krócej niż Walseth.

Szwecje jak zwykle reprezentowała eksportowa dwójka: Tobias Fröier – Rickard Nyström. Pierwszy z nich zajął 8. pozycję po skokach 88,5 m i 86 m. Drugi z nich wywalczył miejsce 11-ste po skokach 73 m i 70 m, wyprzedzając tylko reprezentantów kraju tysiąca jezior.

Zawody nordyckie juniorów – protokół

Dziękujemy za przeczytanie artykułu! Na zakończenie zachęcamy do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – FacebookTwitter i Instagram.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać