Zbiór newsów z tygodnia (21.03-03.04.2022)

przez Dominika Śmiech

Wiele skoczków narciarskich kończy karierę po sezonie 2021/22

Tak jak co roku, tak i teraz mogliśmy spodziewać się wysypu informacji o zakończeniu karier. Z pewnością jednak nie spodziewaliśmy się, że aż tylu skoczków i skoczkiń narciarskich zdecyduje się na ten ważny krok. Jedną z tych osób jest niemiecka ikona, mistrz olimpijski z 2014 roku z Pjongczang – Severin Freund. Jako jedną z przyczyn podjętej decyzji Freunda były jego liczne kontuzje. Oprócz Freunda, taką samą ścieżkę objęli: młody, niemiecki junior – Lennart Weigel, Szwajcar – Andreas Schuler oraz japońska skoczkini, złota medalistka w dużynie podczas mistrzostw świata juniorów w Erzurum – Kaori Iwabuchi. Powody zakończenia ich karier sportowych nie są znane.

Severin Freund

Michal Dolezal kończy pełnić funkcję trenera polskich skoczków

Polski Związek Narciarski postanowił nie przedłużyć kontraktu z Michalem Dolezalem. Czech był trenerem kadry narodowej polskich skoczków w latach 2019-2022. Mimo niepowodzeń w sezonie 2021/2022, wielu zawodników, m.in. Kamil Stoch oraz Piotr Żyła, deklarowali chęć dalszej współpracy z Dolezalem.

Michal Dolezal

Thomas Thurnbichler nowym trenerem reprezentacji Polski!

Ostatnio do mediów napłynęła oficjalna informacja, iż nowym trenerem kadry narodowej Polski w skokach narciarskich zostanie Thomas Thurnbichler. 32-letni Austriak jest byłym skoczkiem, a do tej pory pracował jako asystent u boku Andreasa Widhoelzla, który jest trenerem reprezentacji Austrii. Początkowo rozmowy trwały z Alexandrem Pointnerem, który ostatecznie nie zdecydował się na prowadzenie Polaków.

Thomas Thurnbichler

Źródło informacji: Własne; Źródło grafiki: severinfreund.de, sport.se.pl, Berkutschi.com

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać