Zmiany w składzie Polski na zawody w Lahti

Trener Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Lahti. W Finlandii zobaczymy sześciu biało-czerwonych, a w drużynie względem zmagań w Vikersund, zaszły dwie zmiany.

Jan Habdas, fot. Vivienne Stycz

Dwie zmiany w składzie kadry Polski na zawody w Lahti

Jak już wiadomo, Dawid Kubacki z przyczyn osobistych nie wystartuje już więcej w sezonie 2022/23. Więcej na ten temat możecie przeczytać w poniższym linku. W rezultacie zabraknie także drugiego z reprezentantów Polski – Andrzeja Stękały, który w Vikersund, który w pierwszym konkursie w Norwegii zajął 34. pozycję. Natomiast drugiego dnia Stękała odpadł w kwalifikacjach.

W efekcie do Finlandii obok Kamila Stocha, Piotra Żyły, Pawła Wąska oraz Aleksandra Zniszczoła, zobaczymy Jana Habdasa i Tomasza Pilcha. W miniony weekend na skoczni Salpausselkä (HS130), zawodnicy rywalizowali w ramach finałowego Pucharu Kontynentalnego. Wówczas Habdas uplasował się na 10. oraz 6. pozycji, zaś Pilch sklasyfikowany został na 7. oraz 12. miejscu. W rezultacie oba konkursy zwyciężył Clemens Leitner.

W Lahti czeka nas sobotni konkurs drużynowy, który wystartuje o 16:15 oraz niedzielny konkurs indywidualny, którego początek zaplanowano na godzinę 15:15. Zmagania indywidualne poprzedzą kwalifikacje o 13:30.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, Polski Związek Narciarski