Puchar Kontynentalny Mężczyzn w Rasnovie: Zwycięstwo Schwanna, szóste miejsce Juroszka!

Za nami drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego Mężczyzn w Rasnovie! Jeżeli jesteście ciekawi wydarzeń z Trambulina Valea Carbunarii (HS-97) to zapraszamy serdecznie do przeczytania!

Trambulina Valea Carbunarii (HS-97)

Podczas serii próbnej najlepszy okazał się zwycięzca sobotniego konkursu Manuel Fettner, który skoczył 94,5 metra. Za Austriakiem znalazł się reprezentant Ukrainy Andrii Vaskul, który osiągnął taką samą odległość jak Fettner. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Szwajcara Andreasa Schulera (94m). Najlepszy z Polaków – Kacper Juroszek uzyskał dziesiąty wynik. Serię próbną przeprowadzono z 23. belki startowej

Austriacy ponownie zdominowali zawody i na półmetku rywalizacji cztery pierwsze miejsca należały do nich. Najlepszy okazał się Mika Schwann, który oddał skok poza punkt HS uzyskując 98 metrów. Tuż za nim ze stratą 2,5 punktu uplasował się Manuel Fettner (97m), a 4,2 punktu do lidera tracił Maximilian Steiner (96,5m). Czwartą lokatę zajmował David Haagen (94m) , który tracił 4 punkty do podium, a 8,2 punktu do lidera. Najlepszym z Polaków i jedynym, który awansował do serii finałowej był Kacper Juroszek (95m), który sklasyfikowany został na piątym miejscu, o 0,3 punktu za Haagenem.

Najbliżej awansu byli 32. Adam Niżnik (87m) oraz 33. Klemens Joniak (86m). Trzydziestą ósmą lokatę zajął Szymon Zapotoczny (85m) ex aequo z Jarosławem Krzakiem (86m). Czterdzieste pierwsze miejsce należało do Mateusza Gruszki (84m).

Triumfatorem niedzielnego konkursu został Mika Schwann, który w drugiej próbie uzyskał odległość 94,5 metra. Manuel Fettner (95m) utrzymał drugie miejsce tracąc jedynie 0,4 punktu do lidera. Na podium z 6. miejsca po pierwszej serii wskoczył Amerykanin Andrew Urlaub (94,5m i 96m). Punkt za Amerykaninem znalazł się Norweg Fredrik Villumstad (94,5m i 95,5m) , a 1,7 punktu za nim sklasyfikowano Austriaka Ulricha Wohlgenannta. Reprezentant Polski – Kacper Juroszek (93m) zakończył zawody na szóstej pozycji tracąc 5,6 punktu do podium. David Haagen (92m) oraz Maximilian Steiner (89,5m) zajęli kolejno siódmą i ósmą pozycję. Całe niedzielne zmagania rozegrano z 25. platformy startowej.

Następne zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego Mężczyzn odbędą się już 11 września w austriackim Bischofshofen.