Alpen Cup Kranj: Austriackie podium!

przez Małgosia Mikulska

Na skoczni w Słoweńskim Kranju (K100 HS109) odbyły się dziś kolejne zawody Alpen Cup. Do startu przystąpiło aż 67 zawodników reprezentujących 7 krajów. Poniżej relacja z zawodów.

DPNC Kranj K100 LH109 Alpen Cup
skocznia DPNC Kranj K100 LH109

Seria próbna

W serii próbnej zawodnicy skakali początkowo z belki 7., jednak po 45 skokach zmieniono wysokość na poziom 6. Najdłuższy skok, na odległość 108,5 m, oddał Austriak Stephan Embacher. Na drugiej pozycji sklasyfikowano zaś reprezentanta Słowenii Maksima Bartolja, który skoczył 107 m. Tuż za nim, po skoku na 106 m, uplasował się Jonas Schuster. Do próbnego skoku nie przystąpił Francuz Julien Gay.

Pierwsza seria

Pierwsza seria w całości była przeprowadzona z 7. platformy startowej, a wiatr wszystkim zawodnikom wiał z tyłu skoczni. Aż trzech skoczków zostało zdyskwalifikowanych: Słoweńcy Ziga Sabec i Miha Sincic oraz Francuz Jules Chervet. Na półmetku najwyżej sklasyfikowany był Stephan Embacher (98,5 m). Najdłuższy skok natomiast zaprezentował Andre Fussenegger – poszybował na odległość 101,5 m i zajął drugie miejsce. Za dwoma Austriakami, po skoku na 99,5 m, uplasował się Francuz Enzo Milesi.

Druga seria

Wszyscy zawodnicy w tej serii odbijali się z 8. belki. Zdyskwalifikowano Austriaka Fabian Helda, natomiast do startu nie przystąpił Niemiec Elias Malcher. W tej części konkursu mogliśmy oglądać bardzo dużo ładnych i dalekich skoków. Na szczególną uwagę zasługuje skok Jonasa Schustera, który doleciał daleko za rozmiar skoczni, na odległość 113,5 m. Dzięki temu mocno poprawił swoje miejsce, względem tego jakie zajmował po pierwszej serii i przesunął się z piątego na drugie miejsce. Wygrał Andre Fussenegger, a podium uzupełnił Stephan Embacher. Tym samym wszystkie trzy miejsca na podium przypadły reprezentantom Austrii.
Podsumowanie czołowej dziesiątki najlepszych zawodników prezentuje się następująco:

TOP10 Alpen Cup Kranj
TOP 10 Alpen Cup Kranj

Liderem Cyklu Alpen Cup po 12 z 14 zaplanowanych konkursów jest Maksim Bartolj.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać