Alpen Cup Kranj: zwycięstwo Tinkary Komar

przez Małgosia Mikulska

W ramach Alpen Cup na skoczni w Kranju skakały także panie. Do startu przystąpiły 24 zawodniczki z 5 krajów. Zapraszamy na relację z zawodów.

DPNC Kranj K100 LH109
skocznia DPNC Kranj K100 LH109

Seria próbna

Seria próbna rozpoczęła się gdy tylko wszyscy skoczkowie oddali swoje skoki w serii próbnej. Program dzisiejszych zawodów przewiduje wymiennie serie pań i panów. Belka została ustawiona na stopniu 16., a wszystkim zawodniczkom wiał delikatny wiatr z tyłu skoczni. Żadna skoczkini nie osiągnęła punktu K. Najdalej skoczyła Francuzka Lilou Zepchi (96,5 m). Na drugiej pozycji została sklasyfikowana Słowenka Taja Bodlaj (90,5 m), a tuż za nią, z niewielką stratą, reprezentantka Francji Emma Chervet (91,5 m). Skoku próbnego nie oddała Niemka Selina Koelle.

Pierwsza seria

Pierwsza seria była rozgrywana z 18. platformy startowej. Podobnie jak w serii próbnej, na starcie nie pojawia się Niemka Selina Koelle. Tym razem mogliśmy oglądać dłuższe skoki, ponieważ zawodniczki, które na półmetku zajmowały czołowe lokaty przekroczyły punkt konstrukcyjny. Czołowa trójka prezentuje się następująco:

1. Taja Bodlaj 102,5 m
2. Lilou Zepchi 102,5 m
3. Tinkara Komar 102 m

Druga seria

Podobnie jak w pierwszej serii, w drugiej części zmagań skoczkinie odbijały się z belki 18. Warunki były stabilne, tylny wiatr nie miał dużego wpływu na osiagane przez zawodniczki odległości. Zwyciężczynią okazała się Słowanka Tinkara Komar, która wylądowała na 100.5 m i jako jedyna w tej części zawodów przekroczyła punkt K. Drugie miejsce z niewielką stratą zajęła Francuzka Lilou Zepchi (98 m), natomiast na najniższym stopniu podium znalazła się inna reprezentantka Słowenii Taja Bodlaj (91 m). Poniżej przedstawiamy klasyfikację czołowej dziesiątki zawodów:

Alepn CUP Kranj TOP10
TOP10 Alpen Cup Kranj

W klasyfikacji generalnej Alpen Cup na prowadzeniu umocniła się Lilou Zepchi, która ma już 1024 punkty, a nad drugą Tają Bodlaj ma aż 444 punkty przewagi! Ze względu na to, iż pozostały jedynie dwa konkursy, wygląda na to, że Francuzka wygra tę edycję Alpen Cup.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać