Alpen Cup Mężczyzn w Seefeld: Maksim Bartolj zwycięzcą!

przez Zofia Hunkiewicz

Piątkowe zawody Alpen Cup, o których możecie przeczytać tutaj zakończyły się zwycięstwem Marka Hafnara. Sobota jednak była szczęśliwa dla Maksima Bartolja, który został zwycięzcą. Jednakże jeśli jesteście ciekawi komu również dobrze szło na konkursie to zapraszamy do krótkiego podsumowania!

Seria próbna

Najpierw skoczkowie standardowo przystąpili do serii próbnej. Zwyciężył ją Mark Hafnar, który skoczył 103,5 metra. Tuż za nim uplasował się Maksim Bartolj. Słoweniec wylądował metr bliżej, niż jego kolega z kadry. Julijan Smid po 101,5 metrowym skoku dopełnił pierwszą trójkę. Zawodnicy odbijali się z 13. i 14. platformy startowej.

Konkurs

73 zawodników pojawiło się na starcie. Maksim Bartolj objął prowadzenie po pierwszej serii (107 metrów), zaś jego kolega Mark Hafnar drugie (104,5 metra). Na trzecim miejscu uplasował się Markus Mueller. Zawodnik wylądował na 101. metrze. Warto wspomnieć, iż ośmiu Austriaków znalazło się w pierwszej dziesiątce.

Ostatecznie osiemnastoletni Słoweniec obronił zwycięstwo skacząc w finale 105. metrów. 1,8 pkt za Bartoljem uplasował się Markus Mueller. Austriak oddał najdłuższy skok w tej serii (106 metrów). Mark Hafnar zajął trzecie miejsce. Słoweniec wylądował na 103. metrze.

Kolejne zawody z cyklu Alpen Cup odbędą się 15 i 16 stycznia w niemieckim Oberhofie.

Zapraszamy was do śledzenia naszych relacji na Instagramie. Jeszcze przez kilka dni będziemy będziemy otwierać nasz skoczny kalendarz adwentowy.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać