Alpen Cup Mężczyzn w Seefeld: Zwycięstwo Marka Hafnara!

przez Martyna Okrzesik

Po rywalizacji pań, przyszedł czas na rywalizację mężczyzn w ramach zawodów Alpen Cup organizowanych w Austriackim Seefeld! Kto poradził sobie najlepiej? Przekonajcie się sami!

Trening

Najlepiej spisali się Austriacy. Zwycięzcą treningu został Johannes Poelz (106,5m). Drugi wynik uzyskał reprezentant Austrii Markus Mueller (101,5m). Sklasyfikowany na trzecim miejscu był Julijan Smid (101m).

Seria próbna

Serię próbną ponownie zdominowali Austriacy. David Haagen (105,5m) został jej zwycięzcą. Oprócz tego na drugim miejscu znalazł się Johannes Poelz (103m). Andre Fussenegger (103,5m) uplasował się na trzeciej pozycji.

Konkurs

W pierwszej serii najdalej poszybował Mark Hafnar, który poszybował na 109,5 metra. Dzięki czemu Słoweniec był liderem po pierwszej serii. W dodatku za Hafnarem sklasyfikowana została dwójka Austriaków – Andre Fussenegger (107m) oraz David Haagen (103,5m).

Prawdą jest, że podczas drugiej serii Słoweniec spisał się jeszcze lepiej. W efekcie poszybował na 111,5 metra co dało mu zdecydowane zwycięstwo. W dodatku na podium zobaczyć mogliśmy jednego Austriaka – Markusa Muellera, który oddał drugi skok na 105 metr. Aczkolwiek na trzecim miejscu uplasował się reprezentant Niemiec Simon Spiewok, który w pierwszej serii wylądował na 101 metrze. Natomiast w drugim skoku Niemiec poprawił się o 3,5 metra, dzięki czemu znalazł się na najniższym stopniu podium.

Na zakończenie zapraszamy was na nasze media społecznościowe takie jak Instagram, Twitter oraz Facebook.

Martyna

źródło grafiki: trek.zone

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać