Puchar Kontynentalny Kobiet w Notodden: Kolejne zwycięstwo Sorschag!

przez Stylowo z Telemarkiem

Po piątkowej rywalizacji pań w Pucharze Kontynentalnym na skoczni w norweskim Notodden przyszedł czas na sobotnie zawody. Na starcie dzisiejszego konkursu zobaczymy 34 zawodniczki w tym 3 Polki. Jak dziś poradzą sobie nasze rodaczki? Czy liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego znów sięgnie po zwycięstwo?

Relacje z wczorajszego konkursu możecie przeczytać klikając tutaj.

fot. https://www.instagram.com/_juliamuehlbacher/

Seria próbna

Sophie Sorschag okazała się najlepsza w serii próbnej poprzedzającej dzisiejsze zawody PK pań. Austriaczka poszybowała na odległość 94 m, chociaż jako jedyna startowała z obniżonej aż o 5 stopni belki startowej. Tuż za nią uplasowała się jej koleżanka z reprezentacji Julia Muehlbacher, która uzyskała 86,5 m. Trzecia była Niemka Michelle Goebel dzięki swojemu skokowi na odległość 84,5 m. Polki uplasowały się kolejno na 14. miejscu – Joanna Szwab z odległością 77 m, 21. była Sara Tajner – 67,5, a Pola Beltowska zajęła 23. pozycję po swoim skoku na odległość 68,5 m.

Pierwsza seria

Najlepszą zawodniczką w pierwszej serii okazała się ponownie Austriaczka. Sorschag po skoku na odległość 89 m z 24 belki startowej objęła prowadzenie przed Luisą Goerlich, która skoczyła najdalej w konkursie – 91 m (26 belka startowa). Trzecie miejsce przypadło Julii Muehlbacher (88 m). Reprezentantki Polski awansowały w komplecie do drugiej serii. Naszą najlepszą zawodniczką okazała się zajmująca 19. pozycję Joanna Szwab (74 m). Sara Tajner (70 m) i Pola Beltowska (63 m) zajęły kolejno 28. i 29. miejsce. Oprócz Sorschag i Goerlich wszystkie zawodniczki startowały z 28 belki.

Druga seria

Seria finałowa nie przyniosła żadnej niespodzianki. Na najwyższym stopniu podium ponownie, tak jak we wczorajszym konkursie znalazła się Sophie Sorschag, która w drugim skoku uzyskała 92,5 m. Tuż za nią znalazła się Luisa Goerlich, która poszybowała aż na 95 m. Podium uzupełniła Julia Muehlbacher (89 m). Najlepszą z Polek ponownie okazała się Joanna Szwab, której skok w drugiej serii na odległość 80,5 m pozwolił zająć 18. miejsce. Pola Beltowska (71,5 m) poprawiła się o dwie pozycje i zakończyła swój występ na 27. pozycji. Trzecia z Polek – Sara Tajner (69 m) utrzymała swoje 28. miejsce.

Kolejne zwody Pucharu Kontynentalnego Pań odbędą się 21. i 22. stycznia w austriackim Innsbrucku.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać