Alpen Cup w Eisenerz: Ulrichova z wygraną!

przez Zuzanna Karwacka

Po sobotnim konkursie Panów rozpoczęła się rywalizacja Pań w zmaganiach z cyklu Alpen Cup w Eisenerz. Jak w porównaniu do mężczyzn spisały się kobiety? Czy Austriaczki dorównały osiągnięciem kolegom z drużyny? Kto mógł cieszyć się ze zwycięstwa? Po odpowiedzi na wszystkie pytania zapraszamy do dalszej części wpisu

fot. Maksim Bartolj

Trening

Trening rozpoczął się niedługo po zakończeniu konkursu Panów, czyli o 13:15. Na starcie zjawiły się wszystkie zawodniczki poza Słowenkami. Startowały one z 26. belki.

Najlepszym wynikiem w tej części mogła pochwalić się Niemka – Michelle Goebel. Skoczyła ona bowiem 89 metrów, jednak do jej noty dodano ponad 15 punktów za niekorzystny wiatr w plecy. Na drugim miejscu uplasowała się natomiast Klara Ulrichova (92 m). Trzecia lokata również należała się Czeszce, którą była Anezka Indrackova (90 m).

Seria próbna

W tej partii wiatr zdecydowanie nie odpuszczał wszystkim zawodniczkom. Sędziowie więc, przed startem, zdecydowali się na wydłużenie rozbiegu o jeden poziom. Zaprezentowały się wszystkie zgłoszone skoczkinie (38).

Tym razem najwięcej punktów zgromadziła Anezka Indrackova. W skutek lądowania na 94 metrze o 1.3 punktu wyprzedziła Julię Mühlbacher (89 m). Podium uzupełniała wówczas Sina Arnet (93 m).

Pierwsza seria konkursowa

Konkurs rozpoczął się o 14:10, a ta część potrwała zaledwie 28 minut. W tym czasie, z 27. belki, zdążyło wystartować 38 Pań.

W połowie rywalizacji na prowadzeniu znajdowała się Klara Ulrichova. Zaprezentowała ona bowiem piękny skok na 96 metr. Srebrną lokatę dzierżyła zaś Sina Arnet. Szwajcarka lądowała wszakże na 94 metrze, co pozwoliło jej na pokonanie Julii Mühlbacher (89 m).

TOP 10 po pierwszej serii konkursu

Druga seria konkursowa

Ostatecznie zwycięstwo odniosła pochodząca z Czech, Klara Ulrichova (94.5 m). Druga pozycja przypadła natomiast dla Siny Arnet (94 mi). Zaś za nią uplasowała się jeszcze Julia Mühlbacher (94.5 mi).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać