Alpen Cup w Oberhofie: Anne Haeckel zwycięża niedzielne zawody!

przez Zofia Hunkiewicz

Zmagania rangi Alpen Cup zakończyły swój bieg. Ostatni konkurs w Oberhofie, po raz drugi padł łupem reprezentantki gospodarzy – Anne Haeckel. Jako kolejne na podium sklasyfikowane zostały Tia Malovrh i triumfatorka cyklu – Teja Pavec.

Anne Haeckel, fot. Nordic Focus

Anne Haeckel zwycięża drugi konkurs w Oberhofie

Podobnie jak w sobotę, rywalizacja odbyła się w trybie hybrydowym. Zawodniczki oddawały skoki na obiekcie Rennsteig-Schanze (HS100), a następnie przystępowały do wyścigu na dystansie 2,5 kilometra. Warto wspomnieć, iż bieg odbył się na hali sportowej, która przystosowana jest do trenowania na śniegu.

Anne Haeckel po raz drugi zwyciężyła konkurs na domowym podwórku. Dwuboistka uzyskała czas 7:15.0 minut, zachowując przewagę 4,2 sekund nad Tią Malovrh. Najniższy stopień na podium zajęła druga reprezentantka Słowenii, a zarazem triumfatorka cyklu – Teja Pavec (+25.8).

Jako czwarta sklasyfikowana została Romane Baud (+39.1). Kolejne lokaty objęły włoskie sportsmenki – Anna Senoner (+39.1) i Giada Delugan (+48.5). Następne, już z minutową stratą do zwyciężczyni, uplasowała się Marion Droz Vincent. W najlepszej dziesiątce, wyniki uzyskały jeszcze Anna-Sophia Gredler (+1:05.5), Ludovica Del Bianco (+1:10.1) i Magdalena Burger (+1:17.9).

Czołowa dziesiątka niedzielnych zawodów w Oberhofie

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Klasyfikacja generalna

Wśród pań, po triumf w klasyfikacji generalnej sięgnęła Teja Pavec. Słowenka zebrała 690 punktów, uzyskując 250-punktową przewagę nad nieobecną w Oberhofie Kathariną Gruber. Trzecie miejsce natomiast wywalczyła Tia Malovrh (398 pkt). Czołową piątkę dopełniły Greta Pinzani (331 pkt) i Anne Haeckel (300 pkt).

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, fis-ski.com