Alpen Cup w Oberhofie: Johannes Poelz triumfatorem

przez Stylowo z Telemarkiem

W sobotnie popołudnie na Rennsteigschanze (K-90, HS-100) rozegrano kolejny konkurs z cyklu Alpen Cup. W Oberhofie najlepszy okazał się Johannes Poelz, podium uzupełnili Jannik Faisst i Juri Kesseli. Najlepszy z Polaków – Klemens Joniak – finiszował na miejscu dziesiątym. Zawody odbyły się w trybie hybrydowym, to znaczy, że skoczkowie rozpędzali się po torach lodowych po czym lądowali na igelicie.

Johannes Poelz fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: ALPEN CUP W OBERHOFIE: ZIVA ANDRIC TRIUMFUJE

Pierwsza seria

Na prowadzeniu po pierwszej serii znajdował się Austriak – Johannes Poelz, który uzyskał odległość 101,5 metra. Wyprzedzał o 5,2 punktu Jannika Faissta (99 m) oraz o 6,2 pkt. Simona Steinbergera (98 m). Czwarty był Juri Kesseli (98 m), piąty Lukas Haagen (97 m), zaś szóśty Clemens Vinatzer (97,5 m).

Na siódmym miejscu plasował się Niki Humml (96 m), przed Maximilianem Zallerem (96 m). Dziewiąty był reprezentant gospodarzy – Ben Bayer (94 m), a czołową dziesiątkę zamykał najlepszy z reprezentantów Polski – Klemens Joniak (95,5 m).

Natomiast drugi z Polaków – Marcin Wróbel klasyfikowany był na 17. miejscu (92,5 m).

Pierwszą rundę rozegrano z 21. platformy startowej.

Klemens Joniak, fot. Zofia Hunkiewicz

Druga seria

W drugiej rundzie ponownie rywalom odleciał Austriak – Johannes Poelz (103 m), który o ponad 10 punktów triumfował nad drugim Jannikiem Faisstem (100,5 m). Podium uzupełnił reprezentant Szwajcarii – Juri Kesseli (101 m).

Miejsca poza podium przypadły kolejno dla Simona Steinbergera (98,5 m), Lukasa Haagena (97 m) i Clemensa Vinatzera (97,5 m). Siódmy był Ben Bayer (100 m), przed Fabianem Heldem (98 m) oraz Nikim Hummlem (94,5 m).

Dziesiąty finiszował Klemens Joniak (94,5 m), natomiast dwudziesty pierwszy był Marcin Wróbel (91,5 m).

Finał przeprowadzono z 21. belki.

TOP10 Alpen Cup w Oberhofie, fot. Nick Schönfeld

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Jannik Faisst (561 pkt.) przed Simonem Steinbergerem (514 pkt.) i Johannesem Poelzem (480 pkt.). W rezultacie wspomniana trójka pozostała jeszcze w grze o końcowy triumf. Najlepszy z Polaków, Łukasz Łukaszczyk (187 pkt.) zajmuje dwunaste miejsce.

Na jutro zaplanowano finał sezonu, konkurs rozpocznie się o 10:45.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać