Alpen Cup w Oberhofie: Triumf Obersteinera, klasyfikacja generalna dla Embachera!

przez Julia Pawłowska

Dzisiaj na niemieckiej skoczni w Oberhofie odbył się kolejny i jednocześnie ostatni konkurs z cyklu Alpen Cup w sezonie 2022/23. Kto zwyciężył dzisiejsze zmagania? Kto stanął na podium klasyfikacji generalnej? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

Konkurs

W dzisiejszym dniu udało się rozegrać tylko pierwszą serię konkursową. Przyczyną tego stanu rzeczy były zmienne warunki wietrzne, dlatego organizatorzy zdecydowali, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest odwołanie drugiego etapu zawodów. Wobec tego zwycięzcą został lider po pierwszej części zmagań, czyli Louis Obersteiner, ponieważ Austriak pofrunął aż na 113 metr. Zaledwie o pół punktu niższą notę uzyskał drugi w klasyfikacji niedzielnego konkursu Stephan Embacher (112,5 m). Podium uzupełnił Juri Kesseli (105 m), który stracił aż 14,6 punktów do triumfatora. Tuż za pudłem znalazł się Maksim Bartolj (104,5 m). Piątą lokatę w Oberhofie wywalczył kolejny Austriak, czyli Raffael Zimmermann (103,5 m), a szóstą pozycję zajął Taj Kart (100,5 m).

Po dzisiejszym konkursie zwycięzcą całego cyklu Alpen Cup w sezonie 2022/23 został Stephan Embacher. Austriak zaledwie miesiąc temu wywalczył razem z drużyną złoty medal na Mistrzostwach Świata w Whistler. Na drugiej pozycji klasyfikacji generalnej znalazł się Maksim Bartolj, a trzecie miejsce z zaledwie 16 punktową stratą do Słoweńca zajął Louis Obersteiner.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.