Anze Lanisek po wtorkowych kwalifikacjach: ,,Brakowało mi tego spokoju”

przez Martyna Okrzesik

Anze Lanisek nieoczekiwanie włączył się do walki o podium klasyfikacji generalnej 72. Turnieju Czterech Skoczni. 27-letni Słoweniec zwyciężył kwalifikacje oraz konkurs w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, a także triumfował podczas pierwszej części zmagań na Bergisel w Innsbrucku. ,,Nie myślę o klasyfikacji generalnej turnieju” – wyznaje Słoweniec.

Anze Lanisek, zwycięzca kwalifikacji
Anze Lanisek, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI W INNSBRUCKU: ANZE LANISEK NAJLEPSZY W KWALIFIKACJACH

,,Nie myślę o klasyfikacji generalnej turnieju”

Anze Lanisek zwyciężył pierwszy konkurs Pucharu Świata w 2024 roku. Słoweniec okazał się najlepszy podczas poniedziałkowych zawodów w Garmisch-Partenkirchen. Był to pierwszy triumf Laniska w tym sezonie, a także szóste zwycięstwo w karierze. – „W końcu zrelaksowałem się podczas konkursu, tak jak chciałem. Dodatkowo bardzo odpowiada mi się ta skocznia narciarska, dobrze się tu czuję” – powiedział 27-latek, po konkursie w Garmisch-Partenkirchen. ,,Oddałem dwa bardzo dobre skoki, w końcu mi się to udało. Pokazałem prawdziwego siebie i jestem zadowolony” – dodał Słoweniec.

Po zmaganiach w Garmisch-Partenkirchen, Anze Lanisek plasuje się na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej 72. Turnieju Czterech Skoczni. – ,,Nie myślę o klasyfikacji generalnej turnieju, bo skomplikowałem sobie sprawę w Oberstdorfie. Bardziej interesują mnie wyniki indywidualne” – wyznał Lanisek. Przypomnijmy, że w konkursie na Schattenbergschanze, 27-latek sklasyfikowany został na 18. pozycji.

Klasyfikacja generalna 72. Turnieju Czterech Skoczni, po zawodach w Garmisch-Partenkirchen, fot. Instagram/@vierschanzentournee

Triumf w kwalifikacjach na Bergisel

Lanisek okazał się najlepszy także we wtorek, podczas kwalifikacji do konkursu na skoczni Bergisel w Innsbrucku. „Znowu dobrze się zrelaksowałem w kwalifikacjach. Technicznie wszystko wyglądało dobrze już na treningu, ale brakowało mi tego spokoju. Dodałem go w kwalifikacjach i był to bardzo fajny skok”  – skomentował Lanisek, po triumfie we wtorkowych zmaganiach w Austrii. Już w środowym konkursie, Anze Lanisek zmierzy się w parze z reprezentantem Finlandii Niko Kytosaho.

„Muszę przyznać, że kwalifikacje były bardzo wymagające. Wiatr się zmieniał, ale ważne było, aby chłopcy dali radę i abyśmy jutro mogli spokojnie kontynuować zmagania” – skomentował szkoleniowiec słoweńskiej kadry, Robert Hrgota.

Pary KO na konkurs w Innsbrucku, fot. Magdalena Rutkowska

Przed nami trzeci konkurs w ramach 72. Turnieju Czterech Skoczni. Środowa seria próbna, została zaplanowana na godzinę 12:00, zaś pierwsza runda konkursowa rozpocznie się o 13:30.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: siol.net, rtvslo.si

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać