Skład Polski na Puchar Kontynentalny w Garmisch-Partenkirchen

przez Szymon Kołtun

W najbliższy weekend skoczkowie powrócą do rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym. Miejscem zmagań będzie Garmisch-Partenkirchen, gdzie zawodnicy będą skakać na Grosse Olympiaschanze (K-125, HS-142). Trener David Jiroutek na te konkursy zabierze ze sobą siedmiu podopiecznych.

Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, fot. Vivienne Stycz

Skład kadry Polski na Puchar Kontynentalny w Garmisch-Partenkirchen

Szkoleniowiec kadry B zdecydował się powołać ten sam zestaw zawodników, który rywalizował w Engelbergu. Oznacza to, iż w Bawarii wystartują: Jan Habdas, Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kacper Tomasiak i Jakub Wolny. W Engelbergu najwyżej spośród Polaków sklasyfikowano 12. Wolnego (1. konkurs) i 9. Murańkę (2. konkurs). Natomiast w klasyfikacji generalnej cyklu nie licząc nieobecnego Aleksandra Zniszczoła, najlepszą pozycją może pochwalić się Wolny, który zgromadził 92 punkty. Tomasz Pilch i Kacper Tomasiak posiadają w tym sezonie zerowy dorobek punktowy na tym szczeblu zmagań.

Kacper Tomasiak, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: 17-LETNI STEPHAN EMBACHER ZADEBIUTUJE W ZAWODACH PUCHARU ŚWIATA!

Zawody w Garmisch-Partenkirchen będą rozstrzygać o tym, które reprezentacje będą mogły skorzystać z dodatkowego szóstego miejsca startowego podczas polskich konkursów w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. Jak dotąd, najbliżej tego przywileju znajdują się ekipy: Austrii (Stephan Embacher), Niemiec (Constantin Schmid) oraz Norwegii (Anders Haare).

Ponadto, w klasyfikacji generalnej cyklu przewodzi Clemens Leitner (302 pkt) przed swoimi rodakami: Stephanem Embacherem (255 pkt) i Clemensem Aignerem (252 pkt).

Harmonogram Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen

Sobota, 6 stycznia 2024
14:30 – Oficjalny trening
17:00 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 7 stycznia 2024
09:00 – Seria próbna
10:15 – Pierwsza seria konkursowa

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródło informacji: Polski Związek Narciarski
Źródła grafiki: Vivienne Stycz, Martyna Okrzesik

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać