Christoph Bieler głównym trenerem reprezentacji Austrii w kombinacji norweskiej

przez Martyna Okrzesik

Po oficjalnym odejściu Christopha Eugena, funkcję głównego trenera austriackiej kadry narodowej w kombinacji norweskiej obejmie Christoph Bieler. Drużynowy mistrz olimpijski z 2006 roku z pracą w sztabie szkoleniowym reprezentacji Austrii związany jest od 2015 roku.

Florian Liegl, Christoph Bieler, źródło: Ski Austria/Derganc

Christoph Bieler głównym trenerem reprezentacji Austrii

W zeszłym sezonie, Christoph Bieler tymczasowo objął stanowisko głównego trenera reprezentacji Austrii w kombinacji norweskiej, ponieważ Christoph Eugen nie był już w stanie pełnić funkcji lidera zespołu, ze względu na zaistniałą sytuację rodzinną. Ostatecznie Eugen po 12 latach pracy postanowił zrezygnować ze swojego dotychczasowego stanowiska, natomiast Bieler został oficjalnie mianowany jego następcą i głównym trenerem drużyny dwuboistów. Eugen natomiast pozostanie w świecie kombinacji norweskiej i przejmie stanowisko koordynatora ds. młodzieży.

ZOBACZ TEŻ: CHRISTOPH EUGEN ODCHODZI ZE STANOWISKA GŁÓWNEGO TRENERA

– „Jestem bardzo zadowolony, że mogę objąć rolę głównego trenera. Choć oficjalnie obejmę tę funkcję dopiero na początku maja, już od jego zakończenia pracujemy nad analizą minionego sezonu i planowaniem nowego. Nadal będziemy dzielić pracę, a dzięki Jochenowi Stroblowi i Thomasowi Egger-Riedmüllerowi mam u boku dwóch czołowych trenerów, którzy mnie wspierają. Nie zmienimy wiele w naszej podstawowej filozofii organizacji treningów i tego, jak powinien funkcjonować zespół. Moja praca w dużej mierze pozostanie taka sama, ale będzie też trochę pracy administracyjnej. Postaram się być dobrym liderem nie tylko pierwszego zespołu, ale także całej kombinacji norweskiej w Austrii” – powiedział Christoph Bieler.

Bieler na swoim koncie posiada trzy medale olimpijskie oraz dwa krążki wywalczone na mistrzostwach świata. Po sezonie 2014/2015 ogłosił zakończenie swojej kariery sportowej, jako kombinator norweski. Od tamtego czasu pracował w austriackim sztabie szkoleniowym.

– „Dla mnie decyzja na korzyść Christopha Bielera była jasna, Mario Stecher również wcześniej wyraził chęć znalezienia austriackiego rozwiązania i nalegał na to. Christoph Bieler jest do tego absolutnie właściwym człowiekiem. Działa w branży od długiego czasu i zawsze był częścią tego zespołu, który od lat z sukcesem pracuje. Zostanie nowym głównym trenerem było dla niego logicznym krokiem. Wiedza, którą on i jego zespół trenerski wnoszą ze sobą, jest bardzo, bardzo duża. Można polegać na tym, że praca tam wykonywana jest dobra. Moja praca polega na wspieraniu ich i robieniu wszystkiego, aby mogli nadal pracować w najlepszy możliwy sposób” – komentuje Florian Liegl, dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Pierwsza grupa szkoleniowa rozpocznie wspólne przygotowania w połowie maja od kursu kolarstwa na Majorce.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: skiaustria.at

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać